Այսօր կայացել է Մարտին Շահբազյանի «Իմ Հայաստանը» լուսանկարչական ալբոմի շնորհանդեսն ու աշխատանքների ցուցահանդեսը: Ներկայացված էին լուսանկարչի աշխատանքները, որոնք նրա կողմից արվել էին 30-35 տարվա ընթացքում: Հայտնի լուսանկարիչը հանդիսատեսի դատին է ներկայացրել այնպիսի Հայաստանը, ինչպիսին նա իր աչքերով է տեսել: «Այդ լուսանկարներում ոչ մի քաղաքականություն կամ լրագրություն չկա, դա Հայաստանն է, Հայաստանի բնությունն իր ողջ գեղեցկությամբ»,- ասել է հայ լուսանկարիչը:
Շահբազյանը պատմել է, որ ինքը երկար ժամանակ երազում էր լուսանկարել Արաքսը, ինչն իրեն վերջապես հաջողվեց: «Չի կարելի կորցնել լուսանկարի պահը, որովհետեւ այն չես կարող հետո վերադարձնել: Լավ լուսանկարելու համար համառություն է պետք»,- ասել է նա:
Լուսանկարիչը կիսվել է նաեւ Հայաստանի երեք նախագահների հետ իր աշխատանքի փորձով: «Պետք է միշտ ձգտել այնպիսի լուսանկար անել, որը նախագահին դրական լիցքեր կհաղորդի»,- ընդգծել է Շահբազյանը` նշելով, որ ինքը միշտ ջանացել է նախագահներին ժպիտը դեմքին պատկերել, քանի որ միջնորդ է հանդիսանում պետության ղեկավարի եւ ժողովրդի միջեւ:

9 Сентябрь 2009 - 12:45 AMT
Сегодня состоялась выставка работ и презентация фотоальбома Мартына Шахбазяна «Моя Армения». На выставке были представлены работы фотографа, сделанные им в течение 30–35 лет. Фотограф представил на суд зрителей Армению такой, какую он увидел своими глазами. «В данных фотографиях нет ни политики, ни журналистики – это Армения, природа Армении во всей своей красе», – сказал известный армянский фотограф.
Шахбазян рассказал, что он долгое время мечтал сфотографировать Аракс, что ему наконец-то удалось сделать. “ Нельзя терять миг фотографии, потому что его потом не вернуть. Чтобы хорошо фотографировать, нужно упорство”, – сказал он.
Фотограф также поделился своим опытом работы с тремя президентами Армении. “Нужно всегда стремиться сделать такую фотографию, которая подарит президенту положительные эмоции”, – подчеркнул Шахбазян, отметив, что он всегда старался изобразить президентов с улыбкой на лице, поскольку является посредником между главой государства и народом.