Արդեն երրորդ տարին է ինչ Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանն անցկացնում է իր երկամսյա ամառային ուսանողական պրակտիկայի ծրագիրը, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը: Հաղորդագրության համաձայն, սկսած 2007 թվականից ծրագրին մասնակցել են երեսունմեկ ուսանող, որոնցից ութն արդեն աշխատում են բանկում: Ծրագրի նպատակն է օգնել երիտասարդներին նախապես կողմնորոշվել իրենց կարիերայի հարցում եւ ավարտելուց հետո աշխատանք ձեռք բերելու հնարավորություն ապահովել իրենց համար: «Ծրագիրը նաեւ օգնում է բանկին ներգրավել շուկայում առկա պոտենցիալ ունեցող խելացի եւ տաղանդաշատ երիտասարդներին»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:
Ուսանողներն ընտրվում են Էյչ-Էս-Բի-Սի Խմբի կողմից սահմանված չափանիշների համաձայն, որոնք ներառում են ուսանողների գնահատականները, որակավորումները, թեսթերի եւ հարցազրույցների արդյունքները: Սակայն ամենամեծ նշանակությունը տրվում է այն հանգամանքին, թե որքան լրջությամբ են նրանք վերաբերվում իրենց կարիերայի հեռանկարին եւ թե ինչ ակնկալիքներ ունեն ծրագրից:
Էյչ-Էս-Բի-Սի Հայաստանը նախատեսում է էլ ավելի բարելավել եւ ընդլայնել ծրագիրը` հայ երիտասարդ սերունդների առաջ բացելով աշխարհի խոշորագույն ֆինանսական հաստատություններից մեկը հանդիսացող կազմակերպության դռները, որը լի է կարիերայի եւ անհատի զարգացմանը նպաստող բազմազան հնարավորություններով:

11 Сентябрь 2009 - 12:23 AMT
HSBC Банк Армения уже третий год подряд проводит двухмесячную летнюю программу студенческой практики, сообщает пресс-служба банке. Согласно сообщению, с 2007 года в программе принял участие 31 студент, 8 из которых уже работают в банке. Цель данной программы является помочь молодежи сориентироваться в вопросе карьеры, а также дать возможность студентам устроиться на работу после окончания вуза. «Программа также помогает банку привлечь потенциально талантливых молодых людей»,- отмечается в сообщении.
Студенты выбираются согласно установленным стандартам Группы HSBC: принимаются во внимание оценки студентов, квалификация, результаты тестов и интервью.
Вместе с тем HSBC Банк Армения планирует улучшать и расширять данную программу, открыв перед молодым поколением Армении двери банка, который является одним из крупнейших финансовых учреждений мира.