Ամփոփվել են սեպտեմբերի 8-ին ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում անցկացված հաշվապահների որակավորման քննության արդյունքները, հաղորդում է նախարարության մամլո ծառայությունը: Համաձայն հաղորդագրության` քննությանը մասնակցել է 11 դիմորդ, որոնցից չորսին շնորհվել են որակավորման վկայականներ: Հրավիրված դիմորդներից չորսը չեն ներկայացել քննությանը:
Այս տարվա ընթացքում ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում անց է կացվել հաշվապահների որակավորման ընդհանուր թվով 7 քննություն, որոնց արդյունքներով շնորհվել է որակավորված հաշվապահի 33 վկայական: Հայաստանի Հանրապետությունում 11.09.2009թ. դրությամբ ուժի մեջ է 176 հաշվապահ որակավորման վկայական:

11 Сентябрь 2009 - 14:05 AMT
Министерство финансов Армении подвило итоги проведенного 8 сентября 2009 года экзамена на получение сертификата квалификации среди бухгалтеров, сообщает пресс-служба министерства. Согласно сообщению, на участие в экзамене было предъявлено 11 заявок, из которых 4 были удостоены сертификата квалификации бухгалтера, а 4 не явились на экзамен.
Как отмечается в сообщении, в течение 2009 года министерством было проведено 7 экзаменов на получение квалификации бухгалтера, по результатам которых было вручено 33 квалификационный сертификата.
По состоянию на 11 сентября 2009 года на территории Армении в силе 176 сертификатов квалификации бухгалтера.