12 Սեպտեմբեր 2009 - 14:12 AMT
Սեպտեմբերի 15-ին` ժամը 14:00, Հանրապետության հրապարակում` ՀՀ Կառավարության եւ Արտաքին գործերի նախարարության շենքերի դիմաց Հայ Հեղափոխական Դաշնակցությունը Հայաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ նախաստորագրված փաստաթղթերի դեմ բողոքի միջոցառումների շրջանակում նստացույց եւ հացադուլ կսկսի:
Միաժամանակ տեղի կունենա ստորագրահավաք: Այս գործողությունների նպատակն է մերժել պարտադրվող նախապայմանները, պահանջել հայության շահերը վտանգող փաստաթղթերի դրույթների վերանայում, հաղորդում է ՀՅ Դաշնակցություն կուսակցության մամլո ծառայությունը:

12 Сентябрь 2009 - 14:12 AMT
15-го сентября 14:00, на площади Республики, перед зданиями Правительства и Министерства иностранных дел РА АРФ Дашнакцутюн в рамках протестных мероприятий в связи с предстоящим подписанием Протоколов между Арменией и Турцией, начнет сидячую забастовку и голодовку.
Одновременно состоится сбор подписей. Целью этих действий является отказ от навязываемых предусловий и требование пересмотра пунктов, угрожающих интересам армянского народа, которые нашли место в этих документах, сообщает пресс-служба партии АРФ Дашнакцутюн.