Փարիզում հաջողությամբ անցել են երիտասարդ հայ դաշնակահար Արմեն Մանասյանը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին է հաղորդել ֆրանսիացի լրագրող ժան Էքիյանը, Մանասյանը երկու համերգ է տվել` նվիրված հայ մեծանուն կոմպոզիտոր Կոմիտասի 140-ամյակին: Համերգում Կոմիտասի երաժշտությունից բացի կհնչեն նաեւ Դեբյուսիի, Լիստի եւ Սայաթ Նովայի ստեղծագործությունները: Ըստ ֆրանսիացի երաժշտագետների, Մանասյանը դասական երաժշտության մեջ այն է, ինչ Տիգրան Ամասյանը` ջազում:
Pleyel համերգասրահում Արմեն Մանասյանը նվագում էր 1915թ. ստեղծված գործիքի վրա, իսկ Փարիզի հայկական եկեղեցում` այն դաշնամուրի վրա, որի վրա նվագել է մեծն Կոմիտասը: 2004թ, երիտասարդ դաշնակահարը ստացավ FLAME հեղինակավոր մրցանակը:

14 Сентябрь 2009 - 07:29 AMT
В Париже с успехом прошли концерты молодого армянского пианиста Армена Манасяна. Как сообщил PanARMENIAN.Net французский журналист Жан Экиян, Манасян дал два концерта, посвященных 140-летию великого армячного композитора Комитаса. В концерте кроме музыки Комитаса, прозвучали также произведения Дебюсси, Листа и Саят-Новы. По словам французских музыковедов, Манасян в классической музыки является тем же, что и Тигран Амасян в джазе.
В концертном зале Pleyel Армен Манасян играл на инструменте, сделанном в 1915 году, а в армянском соборе Парижа – на фортепьяно, на котором в 1912 году играл великий Комитас. Молодой пианист в 2004 году получил в Париже престижную премию FLAME.