Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւի հետ: Կայացած հեռախոսազրույցի ընթացքում Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Դմիտրի Մեդվեդեւին ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Դմիտրի Մեդվեդեւին ուղղված շնորհավորական հեռագրում նախագահ Սերժ Սարգսյանը գրել է. «Ուրախ եմ, որ մերմիջեւ ձեւավորված վստահարժան երկխոսությունը, անձնական ընկերական հարաբերությունները նպաստում են հայ-ռուսական փոխգործակցության ներկապնակի բոլոր հարցերի հաջող կարգավորմանը, միջազգային անվտանգության խնդիրների շուրջ համաձայնեցված դիրքորոշումների մշակմանը, ինչպես նաեւ մեր երկրների միջեւ հարաբերությունների դինամիկ եւ հետեւողական զարգացմանը»:
Իր ուղերձում ՀՀ ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ Հայաստանի ու Ռուսաստանի միջեւ ռազմավարական գործընկերությունը եղել եւ մնում է Հարավային Կովկասում խաղաղության ու անվտանգության կարեւոր գրավականը:
Սերժ Սարգսյանը երախտագիտություն է հայտնել երկու երկրների միջեւ համագործակցության բազմակողմ զարգացման եւ ամրապնդման գործում Դմիտրի Մեդվեդեւի մեծ եւ անգնահատելի ներդրման համար, հաղորդում է Հայաստանի նախագահի մամլո ծառայությունը:

Президент Армении Серж Саргсян провел телефонную беседу со своим российским коллегой Дмитрием Медведевым. В ходе беседы глава РА поздравил президента России с днем рождения.
В телеграмме, направленной президенту РФ по данному случаю, Серж Саргсян, в частности, отметил: “Я рад, что установившийся между нами диалог, дружеские отношения способствуют армяно-российскому сотрудничеству, разработке согласованных позиций по вопросам международной безопасности, а также динамичному и последовательному развитию отношений между Арменией и Россией”.
В своем послании глава армянского государства также выразил уверенность, что стратегическое партнерство между Арменией и Россией было и остается важным залогом мира и безопасности на Южном Кавказе.
Серж Саргсян выразил благодарность за большой вклад Дмитрия Медведева в развитие и укрепление армяно-российского сотрудничества в разных сферах, сообщает пресс-служба главы армянского государства.