ՏՏ ոլորտի ձեռնարկությունների ղեկավարների հանգստյան օրերին Հայաստանի Աղվերան առողջարանային քաղաքում կայացած «առանց փողկապների» համաժողովի շրջանակներում «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամի տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը լրագրողներին հաղորդել է, որ Գյումրիում Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոնը կմիանա օն-լայն ուսուցման ծրագրին:
Բագրատ Ենգիբարյանը, մասնավորապես, նշել է, որ այսօրվա դրությամբ Հայաստանում օն-լայն ուսուցման շատ քիչ օրինակներ կան, որից մեկը Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի հետ Ամերիկայի հայ ինժեներների ասոցիացիայի համագործակցության շրջանակներում ծրագիրն է:
Նրա խոսքերով, օն-լայն ուսուցման իրականացումը բավականին բարդ խնդիր է, առաջին հերթին` պայմանավորված լինելով տեխնիկական հանդերձվածության խնդրով:

В рамках форума руководителей предприятий IT-сферы «без галстуков», прошедшего на выходных в армянском курортном городке Агверан, директор Фонда «Инкубатор предприятий» (EIF) Баграт Енгибарян сообщил журналистам, что к программе дистанционного обучения подключится Центр информационных технологий в Гюмри.
В частности, Баграт Енгибарян отметил, что на сегодняшний день в Армении очень мало примеров дистанционного обучения, одной из которых является программа в рамках сотрудничества Ассоциации армянских инженеров Америки с Государственным инженерным университетом Армении (ГИУА).
По его словам, реализация дистанционного обучения – достаточно сложная задача, в первую очередь обусловленная проблемой технического оснащения.