Հայաստանի ԱԳՆ շենքի առջեւ Դաշնակցության անդամները հացադուլ են սկսել, որն ուղղված է հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ արձանագրությունների ստորագրման դեմ: 24 մարդ արդեն սկսել է հացադուլը, ընդամենն արտգործնախարարության առջեւ շուրջ 100 մարդ է հավաքվել: Բողոքի ակցիային մասնակցում են Դաշնակցության երիտասարդական թեւի ներկայացուցիչները:
Մեկ ժամ առաջ ՀՅԴ խորհրդարանական խմբակցությունը, կազմված 16 անդամներից, լքեց ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճը եւ ուղղվեց դեպի Հանրապետության հրապարակ` բողոքի ակցիային մասնակցելու նպատակով:

Перед зданием МИД Армении началась голодовка членов партии АРФ Дашнацутюн против подписания армяно-турецких Протоколов о нормализации двусторонних отношений. 24 человека уже начали голодовку, всего же перед министерством иностранных дел собралось около 100 человек. В акции протеста также принимают участие представители молодежного крыла партии Дашнакцутюн.
Часом раньше парламентская фракция АРФД, насчитывающая 16 членов, покинула зал заседаний НС РА и отправилась на площадь Республики, чтобы принять участие в акции протеста.