Հայաստանի ԱԳՆ շենքի առջեւ Դաշնակցության անդամները հացադուլ են սկսել, որն ուղղված է հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ արձանագրությունների ստորագրման դեմ: 24 մարդ արդեն սկսել է հացադուլը, ընդամենն արտգործնախարարության առջեւ շուրջ 100 մարդ է հավաքվել: Բողոքի ակցիային մասնակցում են Դաշնակցության երիտասարդական թեւի ներկայացուցիչները:
Մեկ ժամ առաջ ՀՅԴ խորհրդարանական խմբակցությունը, կազմված 16 անդամներից, լքեց ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճը եւ ուղղվեց դեպի Հանրապետության հրապարակ` բողոքի ակցիային մասնակցելու նպատակով:

15 September 2009 - 11:09 AMT
Members of ARF-Dashnaktsutyun have started a hunger strike near Foreign Ministry building, as a sign of protest against Armenian-Turkish Protocols on Normalization of Bilateral Ties. Out of 100 protesters who have gathered near Foreign Ministry building. 24 have already gone on hunger strike. Protest meeting was also attended by representatives of Dashnaktrutyun’s youth wing.
An hour earlier, ARFD parliamentary faction’s 16 members quit Parliament’s session hall and headed for Republican Square to participate in protest action.