«Պետք չէ մեծ աղմուկ բարձրացնել այն բանից, ինչը հիմա տեղի է ունենում «Ժառանգությունում»: Նման բան կարող է լինել ցանկացած կուսակցության հետ», – Երեւանում կայացած համատեղ ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց «Ժառանգություն» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը` մեկնաբանելով կուսակցության իրադրությունը: Նրա խոսքերով կուսակցությունն արդեն հաղթահարել է դժվարությունները:
Իր հերթին «Ժառանգություն» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը հավելեց, որ կուսակցությունից հեռացնելու մասին որոշումներն ընդունվել են համաձայն կանոնադրության: «Դա անօրինական չէ», – նշեց նա:
Նա նաեւ նշեց, որ կուսակցության նախկին ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, ով վերջերս վայր դրեց իր պատգամավորական մանդատը, գտնվում է Հայաստանում: «Րաֆֆի Հովհաննիսյանն անձամբ կներկայացնի հասարակությանն իր դիրքորոշումը», – ասաց Սաֆարյանը` հավելելով, որ ճիշտ չէ առանց որեւիցե մեկի թույլտվության հրապարակել ներքին թղթաբանությունը, անկախ այն բանից, թե գաղտնի է այն, թե ոչ:

15 September 2009 - 14:13 AMT
” There’s no need to raise such a stir because of a situation with Heritage. This can happen to any party,” Heritage MP Zaruhi Postanjyan told a news conference in Yerevan. According to her, Heritage has already overcome all the difficulties.
In his turn, Heritage Parliamentary Faction Leader Stepan Safaryan added that resolutions on exclusion from the party were taken in accordance with regulations.
Party’s ex-leader Raffi Hovhannisyan, who recently resigned his mandate, is in Armenia, and will decide for himself as to where and when he should present his position, Heritage Parliamentary Faction Leader Stepan Safaryan stated, adding that it’s incorrect to publish internal documentation without permission, regardless of their secrecy level.