«Պետք չէ մեծ աղմուկ բարձրացնել այն բանից, ինչը հիմա տեղի է ունենում «Ժառանգությունում»: Նման բան կարող է լինել ցանկացած կուսակցության հետ», – Երեւանում կայացած համատեղ ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց «Ժառանգություն» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը` մեկնաբանելով կուսակցության իրադրությունը: Նրա խոսքերով կուսակցությունն արդեն հաղթահարել է դժվարությունները:
Իր հերթին «Ժառանգություն» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը հավելեց, որ կուսակցությունից հեռացնելու մասին որոշումներն ընդունվել են համաձայն կանոնադրության: «Դա անօրինական չէ», – նշեց նա:
Նա նաեւ նշեց, որ կուսակցության նախկին ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, ով վերջերս վայր դրեց իր պատգամավորական մանդատը, գտնվում է Հայաստանում: «Րաֆֆի Հովհաննիսյանն անձամբ կներկայացնի հասարակությանն իր դիրքորոշումը», – ասաց Սաֆարյանը` հավելելով, որ ճիշտ չէ առանց որեւիցե մեկի թույլտվության հրապարակել ներքին թղթաբանությունը, անկախ այն բանից, թե գաղտնի է այն, թե ոչ:

«Не надо поднимать большого шума из-за того, что сейчас происходит в “Наследии”. Такое может случится с любой партией», – заявила на совместной пресс-конференции в Ереване депутат парламентской фракции «Наследие» Заруи Постанджян, комментируя ситуацию в партии. По ее словам, партия уже преодолела все сложности.
В свою очередь руководитель парламентской фракции «Наследие» Степан Сафарян добавил, что решения об исключении из партии были приняты в соответствии с уставом и правление имело на это право. «Это не является незаконным»,- подчеркнул он.
Он также отметил, что экс-лидер партии Раффи Ованисян, который недавно отказался от своего депутатского мандата, находится в Армении. «Раффи Ованисян сам решит как и когда представить общественности свою позицию», – сказал Сафарян, добавив, что некорректно без чьего-либо разрешения публиковать внутреннюю документацию, независимо от того, является она секретной или нет.