15 Սեպտեմբեր 2009 - 18:30 AMT
Երեւանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանի գլխավորած պատվիրակությունը, Մոսկվայի քաղաքապետ Յուրի Լուժկովի հրավերով, սեպտեմբերի 15-17-ը պաշտոնական այցով գտնվելու է Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաքում: Սա Գագիկ Բեգլարյանի առաջին պաշտոնական այցն է:
Երեւանի եւ Մոսկվայի քաղաքապետներ Գագիկ Բեգլարյանի եւ Յուրի Լուժկովի հանդիպման ընթացքում առանձնակի ուշադրություն է դարձվելու կրթական, մշակութային, սոցիալական ապահովության, ներդրումային, քաղաքային տնտեսության կառավարման տարբեր ոլորտներում փորձի փոխանակման, մի քանի բնագավառներում երկկողմ կապերի զարգացման հարցերին:
Մոսկովյան այցի ընթացքում նախատեսված է նաեւ այցելություն Մոսկվայի հայկական եկեղեցի եւ Կրեմլի պալատ, բանակցություններ Մոսկվայի փոխքաղաքապետ Սերգեյ Բայդակովի հետ:
Երեւանի քաղաքապետի մոսկովյան այցի առիթով Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանատանը տեղի է ունենալու ընդունելություն, որին մասնակցելու են Մոսկվայի հայ համայնքի ներկայացուցիչներ` մտավորականներ, գործարարներ, հասարակական եւ մշակութային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:

Мэр Еревана Гагик Бегларян по приглашению мэра Москвы Юрия Лужкова с официальным визитом находится в столице Российской Федерации. Это первое официальное посещение ереванского мэра российской столицы, которое будет проходить с 15 по 17 сентября.
В ходе встречи мэров Еревана и Москвы особое внимание будет уделено образовательной, культурной, инвестиционной сферам, а также будет обсужден вопрос развития двусторонних отношений в других сферах.
В ходе визита мэр Еревана посетит армянскую церковь в Москве, Кремлевский дворец, а также встретится с вице-мэром Москвы Сергеем Байдаковым.
По случаю приезда Бегларяна в Москву, в посольстве Армении в РФ состоится прием, на который приглашены представители армянской общины Москвы, интеллигенция, предприниматели, представители общественных и культурных организаций.