Այսօր ՀայաստանիՀանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյաննընդունել էՌուսաստանի Դաշնության Ուլյանովսկի մարզի նահանգապետ Սերգեյ Մորոզովին եւ նրա գլխավորած պատվիրակությանը, հաղորդում է կառավարության մամլո ծառայությունը:
Հաղորդագրության համաձայն, զրույցի ընթացքումՀՀ վարչապետը կարեւորել է Հայաստանի Հանրապետության եւ Ռուսաստանի Դաշնության առանձին սուբյեկտների հետ գործակցության զարգացումը:
Ուլյանովսկի մարզի նահանգապետը ՀՀ վարչապետին է ներկայացրել Շիրակի մարզի հետ հարաբերությունների զարգացման ոլորտում ձեռք բերված համաձայնությունները, մասնավորապես` ավտոմեքենաշինության, գյուղատնտեսության ու վերամշակող արտադրության, ինչպես նաեւ տեքստիլ արդյունաբերության, շինարարության ու հանքարդյունաբերության ոլորտներում համագործակցության զարգացման ուղղությամբ:
Կարեւորվել է Ուլյանովսկի ու Շիրակի մարզերի միջեւ մշակութային ու հումանիտար բնագավառներում կապերի խորացումը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաեւ Ռուսաստանի Դաշնության բուհերում Հայաստանի Հանրապետության ավիացիոն կադրերի պատրաստման հնարավորությանը:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял 16-го сентября губернатора Ульяновской области Сергея Морозова и возглавляемую им делегацию, сообщает пресс-служба правительства.
Согласно сообщению, в ходе беседы премьер-министр придал важность развитию партнерства между отдельными субъектами Армении и России.
Губернатор Ульяновской области представил премьер-министру достигнутые соглашения по развитию отношений с Ширакской областью Армении, в частности, по развитию взаимодействия в сферах автомобилестроения, сельского хозяйства и перерабатывающей промышленности, текстильной промышленности, а также в сфере строительства и горнорудной отрасли.
Он придал также важность углублению связей между Ширакской и Ульяновской областями в культурной и гуманитарной областях.
В ходе встречи стороны затронули также возможность подготовки авиационных кадров Армении в вузах Российской Федерации.