Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաքում Երեւանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանը սեպտեմբերի 16-ին հանդիպել է իր մոսկովյան գործընկերոջ`Յուրի Լուժկովի հետ: Այդ մասին հաղորդում է ք.Երեւանի քաղաքապետարանի` հասարակայնության հետ կապերի գխով բաժինը:
Հանդիպման ընթացքում Գագիկ Բեգլարյանը նշել է, որ իր խնդիրը երկու քաղաքների միջեւ համագործակցության ասպարեզում ձեռք բերածը պահպանելն ու նոր, որոշակի ծրագրեր կյանքի կոչելն է: Ըստ Երեւանի քաղաքապետի` վերջին տարիներին, հիրավի, շատ բան է արվել, սակայն առկա է զգալի ներուժ եւ լայն ասպարեզ` ամենատարբեր բնագավառներում նոր ծրագրեր մշակելու եւ դրանք իրագործելու առումով:
Հանդիպման արդյունքների հուշագիրն ստորագրելուց հետո Մոսկվայի քաղաքապետ Յուրի Լուժկովը վստահություն է հայտնել, որ Երեւանի գործընկերոջ հետ իր բանակցություններն էլ ավելի կնպաստեն երկու մայրաքաղաքների հարաբերությունների զարգացմանն ու ընդլայնմանը:
Երեւանի եւ Մոսկվայի քաղաքապետները շարունակելու են երկու մայրաքաղաքների միջեւ սերտ բարեկամությունը եւ այն ամրապնդելու են համագործակցության նոր ծրագրերով:

16 Сентябрь 2009 - 14:48 AMT
Мэр г. Еревана Гагик Бегларян встретился сегодня со своим московским коллегой Юрием Лужковым. По итогам переговоров мэры двух столиц подписали меморандум о сотрудничестве. Об этом сообщает отдел связей с общественностью мэрии г. Еревана.
Согласно документу, стороны договорились о развитии отношений в торгово-экономической и научно-технической сферах. Не остались без внимания и связи в области культуры, совершенствования инфраструктуры туризма и спорта. Мэр Москвы назвал “крепкими” отношения двух столиц и высказал надежду на их продуктивное развитие.
Со своей стороны Бегларян отметил, что он несет ответственность за сохранение приобретенного ранее сотрудничества между двумя столицами и реализацию новых совместных программ.