16 Սեպտեմբեր 2009 - 14:52 AMT
Հոկտեմբերի 25-29-ին Երեւանում կկայանա «Արեւորդի» էկոլոգիական փառատոնը: Սկսած 2007-ից, փառատոնն անցկացվում է յուրաքանչյուր երկու տարին մեկ Հայաստանի Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պաշտպանության հիմնադրամի կողմից:
Հարավային Կովկասի երկրների միակ էկո-փառատոնի ծրագրի մեջ ներառված են էկոլոգիական թեմաներով ֆիլմերի ցուցադրություններ, սեմինարներ, ցուցահանդեսներ, համերգներ եւ զանազան էկոլոգիական ակցիաներ:
Սեմինարին, որի վերջնական նպատակը բաց ֆորումի ստեղծումն է, այս տարի կմասնակցեն ավելի քան 60 ռեժիսորներ, էկոլոգներ, արվեստի գործիչներ:
Փառատոնի կազմակերպիչները գնահատում են մանուկների ու երիտասարդների մասնակցությունը հենց իրենց համար նախատեսված զանազան ծրագրերին:

25-29 октября в Ереване состоится экологический фестиваль “Ареворди”. Фестиваль, начиная с 2007 года, проводится через каждые два года Фондом защиты дикой природы и культурных ценностей Армении.
В программу единственного экологического фестиваля стран Южного Кавказа “Ареворди” включены показы фильмов на экологические темы, семинары, выставки, концерты и различные экологические акции.
В семинаре, конечная цель которого создание открытого форума, в этом году примут участие более чем 60 режиссеров, экологов, деятелей искусств.
Организаторы фестиваля ценят участие детей и молодых и подготовили различные программы именно для них.