«Մեզ մոտ այնպիսի տպավորություն է, որ զեկույցը կազմվել է ոչ թե 2008թ.-ի մարտի 1-ի դեպքերն ուսումնասիրող խորհրդարանական ժամանակավոր հանձնաժողովի կողմից, այլ գրվել է դատախազությունում, այնուհետեւ խմբագրվել է նախագահականում», – այսօր Ազգային Ժողովում մարտի 1-ի դեպքերին վերաբերող զեկույցի քննարկումից հետո լրագրողների հետ զրույցում նշեց «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար, պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանը:
Մարտիրոսյանի խոսքերով այն հանգամանքը, որ զեկույցում նկատվում է հայտնի իրադարձությունների ժամանակ իշխանությունների գործողությունները արդարացնելու ձգտում, արդեն խոսում է զեկույցի ոչ անկողմնակալ լինելու մասին:

16 Сентябрь 2009 - 16:42 AMT
“У нас сложилось впечатление, что доклад был составлен не временной парламентский комиссией по событий 1 марта 2008г., а был написан в прокуратуре и отредактирован в президентском дворце”, – отметил глава правления партии «Наследие», депутат Армен Мартиросян в беседе с журналистами после сегодняшнего заседания в НС РА, посвященного обсуждению доклада о событиях 1 марта.
По словам Мартиросяна, то, что в самом содержании доклада о событиях 1 марта прослеживается стремление оправдать действия властей во время известных событий, уже говорит о небеспристрастности этого документа.