«2008 թ-ի մարտի 1-ի իրադարձությունների կառավարության ժամանակավոր հանձնաժողովը հիմք ընդունեց ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի զեկույցը եւ միջազգային կազմակերպությունների տրամադրած տեղեկատվությունը»,- լրագրողներին ասաց ՀՅ Դաշնակցության խորհրդարանական խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը:
Նրա խոսքերով կա եւ ուրիշ տեսակատ` հանձնաժողովի կողմից չկար հավասարակշռված մոտեցում: «Հանձնաժողովը եկավ այն եզրակացության, որ մարտի 1-ին դեպքերի քննության համար իրավապահ մարմինների կողմից նախատեսված էր անցկացնել օպերատիվ քննչական աշխատանք: Դրա փոխարեն քայլեր էին ձեռնարկվել, որոնք ուղղված էին զանգվածային միջոցառումների կասեցմանը, այսինքն կար մի որոշում, որը մնաց թղթի վրա, իսկ իրականում արվեց մի ուրիշ բան»,-ընդգծեց Մինասյանը:

16 Сентябрь 2009 - 18:04 AMT
“Временная парламентская комиссия по расследованию событий 1 марта 2008 года взяла за основу доклад омбудсмена РА и информацию от международных организаций”, – сказал журналистам депутат парламентской фракции АРФ Дашнакцутюн Арцвик Минасян.
По его словам есть и другая точка зрения: не было сбалансированного подхода со стороны комиссии. «Комиссия пришла к выводу, что 1 марта было предусмотрено проведение оперативно -следственной работы со стороны правоохранительных органов, чего не было сделано. Вместо этого были предприняты действия, направленные на приостановление массовых мероприятий, то есть было одно решение, которое осталось на бумаге, а в реальности было сделано совсем другое”, – подчеркнул Минасян.