16 Սեպտեմբեր 2009 - 19:14 AMT
ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահներ Յուրի Մերզլյակովը (Ռուսաստան), Բերնար Ֆասիեն (Ֆրանսիա), Ռոբերտ Բրադտկեն (ԱՄՆ) եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկը Նյու Յորքում կայանալիք Գլխավոր վեհաժողովի 64-րդ նստաշրջանի շրջանակներում կհանդիպեն Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարներ Էդվարդ Նալբանդյանի ու Էլմար Մամեդյարովի հետ, հաղորդում է «ԱՊԱ» գործակալությունը:
Հանդիպմանը նախատեսվում է քննարկել Քիշնեւում կայանալիք հանդիպումը Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի ու Իլհամ Ալիեւի միջեւ: Ըստ ռուս միջնորդ Յուրի Մերզլյակովի, նախագահները սկզբունքային համաձայնություն են տվել այդ հանդիպմանը, սակայն վերջնական պայմանավորվածություն դեռեւս չկա: Հանդիպումը նախատեսված է հոկտեմբերի 10-ին, երբ Քիշնեւում կանցնի ԱՊՀ երկրների գագաթնաժողովը:

16 September 2009 - 19:14 AMT
During UN General Assembly’s 64th session to be held in New York, OSCE Minsk Group Co-Chairs Yuri Merzlyakov (Russia), Bernard Fassier (France) and Robert Bradtke (US), as well as personal representative of OSCE Chairman-in-Office Anjey Kasprchik will meet with Azeri and Armenian Foreign Ministers Elmar Mamedyarov and Edward Nalbandyan.
Parties are expected to discuss prospects for Armenian and Azeri President’s upcoming meeting. According to Russian Co-Chair Yuri Merzlyakov, Presidents have expressed consent for the meeting but there’s no final agreement yet. The meeting is scheduled for October 10 during the CIS Summit in Kishinev.