Ժոզե Մանուել Բառոզոն վերընտրվել է Եվրահանձնաժողովի նախագահ պաշտոնում: Նորընտիր Եվրախորհրդարանի պատգամավորները նրա օգտին տվեցին 382 ձայն, 219-ը դեմ քվեարկեցին, 117-ը ձեռնպահ մնացին:
Բառոզոն շնորհակալություն հայտնեց Եվրախորհրդարանի պատգամավորներին վերընտրման համար, նշելով, որ կշարունակի հետեւել ընտրված ճանապարհին, որը ուղված է Լիսաբոնի համաձայնության վավերացմանը: Նա նաեւ նշեց, որ Բրյուսելի կառավարող ապարատը ջանքեր կգործադրի այնպիսի օրենքներ ընդունելու համար, որոնք կբարելավեն մոտ կես միլիարդ եվրոպացիների կյանքը ֆինանսական եւ տնտեսական ճգնաժամի պայմաններում:

Жозе Мануэл Баррозо переизбран председателем Еврокомиссии на второй срок. За его избрание проголосовало 382 депутата новоизбранного Европарламента при 219 против. 117 депутатов воздержались.
Баррозо поблагодарил европарламентариев за переизбрание, отметив, что продолжит следовать курсу, направленному на ратификацию Лиссабонского соглашения. Он также отметил, что управленческий аппарат в Брюсселе приложит усилия для принятия законов с целью улучшения жизни около полумиллиарда европейцев в условиях финансового и экономического кризиса.