17 Սեպտեմբեր 2009 - 11:32 AMT
Այսօր 2008 թ-ի մարտի 1-ի զոհերի ազգականները Հայաստանի խորհրդարանի շենքի մոտ անցկացրեցին բողոքի ակցիա: Ինչպես հայտնեց PanARMENIAN.Net -ի թղթակցին ակցիայի կազմակերպիչ , զոհված Գոռ Կլոյանի հայր` Սարգիս Կլոյանը, իշխանությունների բոլոր խոստումները այդ խնդրի լուծման վերաբերյալ պարզապես ձեւականություն էին: «Սամվել Նիկոյանը խոսք էր տվել, որ տարվա ընթացքում կբացահայտվեն մարտի 1-ի զոհերի մահվան բոլոր հանգամանքները: Արդեն մեկ տարի անցավ, եւ այժմ պարզվում է, որ դա չի մտնում իրենց իրավասության մեջ եւ այդ հարցով զբաղվում է հատուկ քննչական մարմինը»,- ասաց Կլոյանը, ավելացնելով, որ Նիկոյանը մոլորության մեջ գցեց զոհվածների ազգականներին եւ չկատարեց իր խոստումները:
Նա նաեւ ավելացրեց, որ խորհրդարանի նիստում Նիկոյանն ասաց, որ «մարտի 1-ի իրադարձությունների ընթացքում արգելվել էր կիրառել հատուկ միջոցներ»: «Եթե նրանք չեն կարող բացահայտել սպանության պատճառը, ապա կարող են գոնե իմանալ, ով է կիրառել արգելված զենքը եւ քրեական գործ հարուցեն նրանց դեմ»,- հայտարարեց Կլոյանը:
Բողոքի ակցիայում մասնակցեցին մոտ 30 հոգի: Պաստառները, որոնք նրանք պահում էին ձեռքերում, պարունակում էին իրենց երեխաներին սպանողների անունները բացահայտելու պահանջը:

17 September 2009 - 11:32 AMT
Relatives of people who died during March 1, 2008 incidents have today organized a protest action near Parliament building. PanARMENIAN.Net received information that Sargis Kloyan, one of protesters, whose son Gor Kloyan died during disorders, said authorities promises to solve the problem within a year proved imitation. “Samvel Nikoyan promised that all circumstances of victims’ death would be disclosed within a year, and now claims that it’s not within his competence,” Kloyan saud.
Besides he added that during Parliament session Nikoyan had mentioned that “use of special means was banned during March 1 incidents.” “If they are unable to disclose murder causes, they can at least find out who used prohibited weapons and file criminal case against trespasser,” he added.
There were about 30 people participating in protest. They were holding posters with demands of giving murderers’ names.