Հայ-թուրքական Արձանագրությունները ստորագրվելու են հոկտեմբերի 13-ին երկու երկրների արտգործնախարարների կողմից: Թուրքիայի ԱԳՆ մամլո քարտուղար Բուրակ Օզուգերգինի խոսքով, Արձանագրություններն իսկապես կարող են ստորագրվել ֆուտբոլային հանդիպումից առաջ, որը կկայանա Բուրսայում հոկտեմբերի 14-ին, հաղորդում է AFP-ն:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել ՀՀ ԱԳՆ մամլո քարտուղար Տիգրան Բալայանը, «Հայաստանի Արտաքին գործերի նախարարությունը հայ-թուրքական Արձանագրությունների հետ կապված բոլոր գործողությունների մասին ճիշտ ժամանակին կհաղորդի»:
Այդ միջոցին, ինչպես հայտնի է դարձել տեղեկացված աղբյուրներից, Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը ամեն դեպքում մեկնելու է Թուրքիա` դիտելու Հայաստանի եւ Թուրքիայի ֆուտբոլի հավաքականների հանդիպումը: Ավելի վաղ պետության ղեկավարը հայտարարել էր, որ չի մեկնի Թուրքիա, եթե սահմանը բաց չլինի կամ եթե բանակցություններում առաջընթաց չարձանագրվի:

Армяно-турецкие протоколы будут подписаны министрами иностранных дел двух стран 13 октября. По словам пресс-секретаря МИД Турции Бурака Озугергина, протоколы могут и в самом деле подписать перед футбольной встречей, которая состоится в Бурсе 14 октября, передает AFP.
Как заявил корреспонденту PanARMENIAN.Net пресс-секретарь МИД РА Тигран Балаян, «Министерство иностранных дел Армении сообщит обо всех действиях, связанных с армяно-турецкими протоколами в надлежащее время».
Между тем, как стало известно из информированных источников, президент Армении Серж Саргсян в любом случае поедет на матч между сборными Турции и Армении. Ранее глава государства заявил, что не поедет в Турцию, если граница не будет открыта или если не будет прогресса в переговорах.