18 Սեպտեմբեր 2009 - 18:19 AMT
«Ինչքան էլ որ ՀԱԿ-ը չլարի իր ուժերը, միայնակ այն չի կարող հասնել իշխանափոխության, դա կարելի է անել ամբողջ ընդդիմադիր դաշտի միավորման պարագայում», – այսօր Մատենադարանի մոտ կայացած հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց Հայ Ազգային Կոնգրեսի ղեկավար Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը:
Նրա խոսքերով, Սերժ Սարգսյանի հրաժարականի եւ արտահերթ ընտրությունների դեպքում նա չի առաջադրի իր թեկնածությունը, բայց պայմանով, որ այն չի առաջադրի նաեւ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը:
Հանրահավաքի վերջում մասնակիցենրի թիվն ավելացավ` հասնելով 5 հազարի, ովքեր հանրահավաքի ավարտից հետո երթով անցան մայրաքաղաքի գլխավոր պողոտայով:

18 Сентябрь 2009 - 18:19 AMT
“Как бы АНК не напрягал силы, в одиночку он не может осуществить смену власти, это можно сделать с объединением всего оппозиционного поля”, – на сегодняшнем митинге у Матенадарана заявил лидер Армянского национального конгресса Левон Тер-Петросян.
По его словам, в случае отставки Сержа Саргсяна и при проведении внеочередных выборов, он не выставит свою кандидатуру, но при условии, что не выставит свою и экс-президент Роберт Кочарян.
К концу митинга число участников увеличилось до пяти тысяч, которые после его завершения прошлись традиционным маршем по главному проспекту столицы.