Այսօր ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այցելել է Եռաբլուր, որտեղ ծաղկեպսակ է դրել ղարաբաղյան պատերազմում զոհված ազատամարտիկների հուշակոթողին:
Արարողությանը մասնակցել են նաեւ ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, ԱԳՆ ղեկավար Էդվարդ Նալբանդյանը, պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը:
«Առաջին հերթին մենք պետք է երախտապարտ լինենք այն մարդկանց, որոնք կառուցել են մեր անկախությունը»,-ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը` հավելելով, որ Հայաստանի յուրաքանչյուր քաղաքացի պետք է իր ներդրումն ունենա այս անկախության պահպանման գործում:

21 Сентябрь 2009 - 09:58 AMT
Сегодня президент РА Серж Саргсян посетил Пантеон «Ераблур», где возложил венок к мемориалу погибшим героям карабахской войны.
На церемонии также присутствовали президент НКР Бако Саакян, премьер-министр Армении Тигран Саркисян, председатель Национального Собрания РА Овик Абрамян, глава министерства иностранных дел РА Эдвард Налбандян, министр обороны Армении Сейран Оганян, секретарь Совета национальной безопасности РА Артур Багдасарян.
«В первую очередь мы должны поблагодарить тех людей, которые стали архитекторами нашей независимости”, – сказал министр обороны Сейран Оганян, добавив, что каждый гражданин Армении должен внести свой вклад в дело сохранения этой независимости.