«Մոսկովսկի կոմսոմոլեց» թերթը խոստովանել է իր անփութությունը «Երեւան` հարազատությունը հիշող» հոդվածի հետ կապված, որը հրապարակվել էր սեպտեմբերի 21-ին եւ նվիրված էր Հայաստանի Հանրապետության անկախության 18-ամյակին: Հոդվածը ներկայացված էր որպես էքսկլյուզիվ հարցազրույց Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ:
«Իրականում Հայաստանի նախագահը հարցազրույց չի տվել «Մոսկովսկի կոմսոմոլեց» թերթին: Հերթապահ խմբագրի մեղքով հրապարակվել է մի հոդված, որը ենթակա չէր տպագրության: Արդյունքում հոդվածում օգտագործվել են սխալ մեկնաբանված դրվագներ Հայաստանի նախագահի խոսքից, ներառյալ հիպոթետիկ հարցեր, որոնք նրան չեն հասցեագրվել»,- «Ինտերֆաքսին» է հայտնել «ՄԿ» գլխավոր խմբագրի տեղակալ Վադիմ Պոեգլին:
«ՄԿ» խմբագրությունը ներողություն է հայտնում: Մեղավորները պատժված են: «ՄԿ» եւս մեկ անգամ շնորհավորում է Նախագահին եւ ողջ հայ ժողովրդին Անկախության օրվա առթիվ: Հուսով ենք, որ մեր անմիտ սխալը չի մռայլեցնի տոնը»,- նշել է Պոեգլին` ավելացնելով, որ այդ ներողությունները կհրապարակվեն հաջորդ օրվա թերթում` սեպտեմբերի 23-ին:

22 Сентябрь 2009 - 11:41 AMT
Газета “Московский комсомолец” признала свою небрежность со статьей “Ереван, родство помнящий”, которая была опубликована 21 сентября и посвящена 18-ой годовщине независимости Республики Армения. Статья была представлена как эксклюзивное интервью с президентом Армении Сержем Саргсяном.
“В реальности он не давал интервью газете “Московский комсомолец”. По вине дежурного редактора была опубликована статья, не подготовленная к печати. В результате в статье были использованы неверно истолкованные фрагменты высказываний президента Армении, с включением гипотетических вопросов, которые ему не адресовывались”, – сказал “Интерфаксу” заместитель главного редактора “МК” Вадим Поэгли.
“Редакция “МК” приносит свои извинения. Виновные наказаны. “МК” еще раз поздравляет Президента и весь армянский народ с Днем Независимости. Надеемся, что наша досадная ошибка не омрачит ничей праздник”, – отметил Поэгли, добавив, что эти извинения будут опубликованы в газете завтра, 23 сентября.