23 Սեպտեմբեր 2009 - 10:40 AMT
«World Vision Armenia» ամփոփում է «Օժանդակություն Հայաստանի Հանրապետությունում ՄԻԱՎ/ՁԻԱՀ-ի կանխարգելման» ազգային ծրագրի դրամաշնորհի արդյունքները»
Սեպտեմբերի 25-ին «World Vision Armenia» կազմակերպության «Օժանդակություն Հայաստանի Հանրապետությունում ՄԻԱՎ/ՁԻԱՀ-ի կանխարգելման» դրամաշնորհի գլխավոր ռեցիպիենտը կամփոփի ծրագրի արդյունքները եւ երաշխավորելով ֆինանսական աջակցության անընդհատությունը, կփոխանցի այդ ծրագրերի համակարգումը նոր ընդունողներiն` ՀՀ Առողջապահության նախարարությանը եւ «Առաքելություն Արեւելք» Միջազգային բարեգործական հիմնադրամին:
«World Vision Armenia» կազմակերպությունը իր 6-ամյա գործունեության ընթացքում, որպես դրամաշնորհի գլխավոր ռեցիպիենտ, իրականացրեց ավելի քան 14 ծրագիր ողջ Հայաստանի տարածքում: Այդ թվում նաեւ 152 ՄԻԱՎ վարակակիրներ ստացան հակավիրուսային բուժում, նաեւ օգնություն էր ցուցաբերվել ՄԻԱՎ վարակակիր 29 հղի կանանց, շնորհիվ ինչի ծնվեց միայն ՄԻԱՎ-հարուցիչի մեկ դրական արդյունքով երեխա:
«Մենք փոխանցում ենք գլխավոր ռեցիպիենտի մեր պարտականությունները երկարատեւ աշխատանքից հետո, սակայն հետագայում մենք նույնպես պատրաստ ենք կիսվել մեր երկարամյա փորձով ներկա ռեցիպիենտների հետ»,- նշեց «World Vision Armenia» կազմակերպության ներկայացուցիչ Կամիլլա Պետրոսյանը:

23 Сентябрь 2009 - 10:40 AMT
“World Vision Armenia” подытожит результаты гранта “Поддержка программы по предотвращению ВИЧ и СПИДа”
25 сентября главный реципиент гранта “Поддержка национальной программы РА по предотвращению ВИЧ-инфекции и СПИДа” организации “World Vision Armenia” подытожит результаты программы и, гарантируя непрерывность финансовой поддержки, передаст координацию программ, осуществляемых в рамках гранта, новым реципиентам – Министерству здравоохранения Армении и Международной благотворительной организации “Миссия Восток”.
В течение 6 лет своей деятельности организация “World Vision Armenia”, как главный реципиент гранта, осуществила более чем 14 программ по всей Армении. В том числе 152 носителей ВИЧ- инфекции в Армении получили антиретровирусное лечение, также была оказана помощь 29 беременным женщинам с инфекцией ВИЧ, в результате чего родился только один ребенок с положительным результатом ВИЧ-инфекции.
“Мы передаем наши обязательства главного реципиента после длительной работы, но в будущем мы также готовы делиться нашим многолетним опытом с нынешними реципиентами”,- отметила представитель организации “World Vision Armenia” Камилла Петросян.