2008-2009 ուսումնական տարում «Հայ օգնության» հիմնադրամի (ՀՕՀ) կենտրոնական վարչությունը ավեի քան 500 հազ. դոլար է հատկացրել Հայաստանում եւ երկրի սահմաններից դուրս հայերի կրթական ծրագրերի զարգացման համար:
«Այս տարի ՀՕՀ 11,400 դոլարի չափով «Երեմյան» կրթաթոշակը տրամադրել է Հայաստանի, ԼՂՀ եւ հայկական սփյուռքի 19 ուսանողների»,- նշել է ՀՕՀ կենտրոնական վարչության անդամ Մայթա Մելքոնյանը: ՀՕՀ հաջորդ ուսումնական տարում նույնպես գործելու է կրթական ծրագրերի ոլորտում` հատկացնելով «Երեմյան» կրթաթոշակը: «Հայ օգնության» հիմնադրամը հանդիսանում է նաեւ ԼՂՀ «Սոսե» մանկապարտեզների ցանցի, «Լավագույն Ուսանող» եւ «Որբերի ուսուցում» ծրագրերի հովանավորը:

23 Сентябрь 2009 - 20:04 AMT
В 2008-2009 учебном году главное управление Фонда “Армянской помощи” (ФАП) предоставило более чем 500 тыс. долларов для развития системы образования армян в Армении и за пределами страны.
“В этом году ФАП стипендию “Еремян” в размере 11.400 долларов предоставил 19 студентам из Армении, НКР и армянской диаспоры”, – отметила член центрального управления ФАП Майта Мелконян. ФАП в следующем учебном году также будет действовать в сфере образовательных программ, предоставляя стипендию “Еремян”. Фонд “Армянской помощи” также является спонсором сети детских садов “Сосе” в НКР, программ “Лучший Студент” и “Обучение сирот”.