24 Սեպտեմբեր 2009 - 09:55 AMT
Սեպտեմբերի 23-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Կարինե Ղազինյանն ընդունեց ԵԱՀԿ Հակամարտությունների կանխարգելման կենտրոնի տնօրեն Հերբերտ Զալբերի գլխավորած պատվիրակությանը:
Կողմերը քննարկեցին ԵԱՀԿ հաստատությունների արդյունավետության բարձրացման, Կորֆուի գործընթացին եւ Աթենքում կայանալիք ԵԱՀԿ նախարարական հանդիպմանն առնչվող հարցեր: ԱԳ փոխնախարարը կարեւորեց ԵԱՀԿ դերը հակամարտությունների կանխարգելման եւ կարգավորման, ինչպես նաեւ անվտանգության ամրապնդման գործում:
Կողմերն անդրադարձ կատարեցին տարածաշրջանային մի շարք հիմնախնդիրների, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

24 Сентябрь 2009 - 09:55 AMT
Заместитель министра иностранных дел Армении Карине Казинян 23 сентября в Ереване встретилась с руководителем центра предотвращения конфликтов ОБСЕ Гербертом Залбером и возглавляемой им делегацией.
В ходе встречи стороны обсудили возможности повышения эффективностии работ структур ОБСЕ, а также вопросы «процесса Корфу» и предстоящей в Афинах встречи глав МИД ОБСЕ. Замминистра ИД Армении подчеркнула важную роль ОБСЕ в деле предотвращения и урегулирования конфликтов, а также в укреплении безопасности.
В рамках встречи собеседники затронули также ряд региональных проблем, сообщает пресс-служба МИД РА.