Սեպտեմբերի 28-ից հոկտեմբերի 1-ըԲելառուս կմեկնի Հայաստանի Ազգայինանվտանգությանխորհրդի քարտուղարԱրթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը` մասնակցելու«Արեւմուտք-2009» օպերատիվ ռազմավարական զորավարժություններին եւ ՀԱՊԿ անվտանգության խորհրդի քարտուղարների նիստին:
«Արեւմուտք-2009» օպերատիվ ռազմավարական զորավարժությունների բացումը կկատարեն Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւը եւ Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն:
Սեպտեմբերի 30-ին կկայանաանվտանգությանխորհրդի քարտուղարներինեղկազմով նիստը, որին կհետեւիընդլայնված կազմով նիստը:
Հոկտեմբերի 1-ին պատվիրակությունը կվերադառնա Երեւան, հաղորդում է ՀՀ Ազգային անվտանգությանխորհրդիքարտուղարի մամլոգրասենյակը:

26 Сентябрь 2009 - 13:02 AMT
С 28 сентября по 1 октября в Белоруссии будет находиться делегация, возглавляемая секретарем Совета национальной безопасности РА Артуром Багдасаряном, для участия в военных учениях «Запад-2009» и на заседании секретарей Совета безопасности ОДКБ.
Старт оперативно-стратегическим учениям «Запад-2009» дадут президент России Дмитрий Медведев и президент Белоруссии Александр Лукашенко.
30-го сентября состоится заседание секретарей Совета безопасности в узком формате, за которым последует заседание в расширенном составе.