Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի ազգային հերոս Նիկոլայ Ռիժկովի ծննդյան 80-ամյակի կապակցությամբ, հաղորդում է ՀՀ ղեկավարի մամլո ծառայությունը:
Ուղերձում ասված է.
«Հարգելի Նիկոլայ Իվանի,
Ձեր հոբելյանի կապակցությամբ ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս եւ անկեղծ մաղթանքներս ` քաջառողջություն, բարօրություն եւ հաջողություններ Ձեզ:
Ձեր բազմամյա պետական գործունեության ընթացքում դրսեւորվեցին ճկուն քաղաքական գործչի, բարձրակարգ մասնագետի, խորաթափանց վերլուծաբանի, ստեղծագործաբար մտածող ղեկավարի եւ հմուտ կազմակերպչի Ձեր վառ, առանձնահատուկ մասնագիտական եւ մարդկային հատկանիշները: Մշտապես եւ ցանկացած պայմաններում Ռուսաստանի եւ նրա բարեկամների շահերի ծառայությանը ուղղված հենց այդ որակներն արժանացրին Ձեզ հարգանքի եւ հեղինակության ոչ միայն ռուսական պետության ու հասարակության մեջ, այլեւ նրանց սահմաններից դուրս:
Հաճելի է գիտակցել, որ Դուք միշտ մեծ ուշադրությամբ եք վերաբերվել Հայաստանին, ընդունել եք նրա խնդիրներն ինչպես Ձերը եւ շատ բան եք արել, որպեսզի օգնեք եւ աջակցեք Հայաստանին ու նրա ժողովրդին: Եւ հիմա Ձեր գործունեությունն ուղղված է ռուս-հայկական միջպետական հարաբերությունների համակողմանի զարգացմանն ու ամրապնդմանը` ի շահ մեր երկրների եւ ժողովուրդների:
Հարգելի Նիկոլայ Իվանի, թույլ տվեք մաղթել Ձեզ երկար տարիների կյանք եւ երջանկություն: Թող պետությանը, հասարակությանն ու ժողովրդին ծառայելու ճանապարհին Ձեզ մշտապես ուղեկցի հաջողությունը, երբեք չլքի ոգու կորովը եւ վստահությունը»:

Президент Серж Саргсян направил поздравительное послание Национальному герою Армении, члену Совета Федерации Федерального Собрания России Николаю Рыжкову в связи с 80-летием, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В послании говорится:
“Уважаемый Николай Иванович!
Примите мои сердечные поздравления по случаю Вашего юбилея и искренние пожелания крепкого здоровья, благополучия и успехов.
В Вашей многолетней государственной деятельности проявились Ваши яркие, особые профессиональные и человеческие качества гибкого политика, высокого профессионала, проницательного аналитика, творчески мыслящего руководителя и умелого организатора. Именно эти качества, поставленные на служение интересам России и ее друзей – всегда и в любых условиях, снискали Вам уважение и авторитет не только в российском государстве и обществе, но и за их пределами.
Приятно сознавать, что Вы всегда с большим вниманием относились к Армении, принимали ее проблемы как свои и сделали многое, чтобы помочь и поддержать Армению и ее народ. И сейчас Ваша деятельность направлена на всестороннее развитие и укрепление российско-армянских межгосударственных отношений во благо наших стран и народов.
Позвольте пожелать Вам, уважаемый Николай Иванович, долгих лет жизни и счастья. Пусть Вам всегда сопутствует удача, никогда не покидает бодрость духа и уверенность на пути служения государству, обществу и народу”.