Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի ազգային հերոս Նիկոլայ Ռիժկովի ծննդյան 80-ամյակի կապակցությամբ, հաղորդում է ՀՀ ղեկավարի մամլո ծառայությունը:
Ուղերձում ասված է.
«Հարգելի Նիկոլայ Իվանի,
Ձեր հոբելյանի կապակցությամբ ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս եւ անկեղծ մաղթանքներս ` քաջառողջություն, բարօրություն եւ հաջողություններ Ձեզ:
Ձեր բազմամյա պետական գործունեության ընթացքում դրսեւորվեցին ճկուն քաղաքական գործչի, բարձրակարգ մասնագետի, խորաթափանց վերլուծաբանի, ստեղծագործաբար մտածող ղեկավարի եւ հմուտ կազմակերպչի Ձեր վառ, առանձնահատուկ մասնագիտական եւ մարդկային հատկանիշները: Մշտապես եւ ցանկացած պայմաններում Ռուսաստանի եւ նրա բարեկամների շահերի ծառայությանը ուղղված հենց այդ որակներն արժանացրին Ձեզ հարգանքի եւ հեղինակության ոչ միայն ռուսական պետության ու հասարակության մեջ, այլեւ նրանց սահմաններից դուրս:
Հաճելի է գիտակցել, որ Դուք միշտ մեծ ուշադրությամբ եք վերաբերվել Հայաստանին, ընդունել եք նրա խնդիրներն ինչպես Ձերը եւ շատ բան եք արել, որպեսզի օգնեք եւ աջակցեք Հայաստանին ու նրա ժողովրդին: Եւ հիմա Ձեր գործունեությունն ուղղված է ռուս-հայկական միջպետական հարաբերությունների համակողմանի զարգացմանն ու ամրապնդմանը` ի շահ մեր երկրների եւ ժողովուրդների:
Հարգելի Նիկոլայ Իվանի, թույլ տվեք մաղթել Ձեզ երկար տարիների կյանք եւ երջանկություն: Թող պետությանը, հասարակությանն ու ժողովրդին ծառայելու ճանապարհին Ձեզ մշտապես ուղեկցի հաջողությունը, երբեք չլքի ոգու կորովը եւ վստահությունը»:

President Serzh Sargsyan has addressed a congratulatory message to RA national hero and RF Federal Council member Nikolay Ryzhkov on the 80th anniversary of his birth, RA President’s press service reports.
“Dear Mr. Ryzhkov,” says the address,
“Accept my cordial greetings on the occasion of your birthday. I sincerely wish you health, welfare and good luck.
As a highly experienced public figure, you demonstrated your brilliant professional and human qualities of a flexible politician, highly skilled professional, smart analyst, creative leader and organizer. Thanks to these qualities you won respect and reputation not only in Russian state and society but also abroad.
Clearly, you showed great attention to Armenia, accepted its problems as yours and did a lot to help and support the country and its people. And today, your activity is aimed at the comprehensive development and strengthening of Russian-Armenian interstate relations, to the benefit of our countries and their peoples.
Dear Mr. Ryzhkov, I wish you a long life and happiness. May fortune always smile on you and spirit of mind be always on your way towards serving the state, society and people”.