28 Սեպտեմբեր 2009 - 17:13 AMT
«Մենք ակտիվորեն կմասնակցենք բոլոր այն միջոցառումներին, որոնք ուղղված են հայ-թուրքական արձանագրությունների ընդունման կասեցմանը»,-Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը: Ըստ նրա, կուսակցությունը նաեւ ակտիվորեն կմասնակցի խորհրդարանական լսումներին` ցույց տալու համար, թե որքան են արձանագրությունները հակասում Հայաստանի շահերին:
Անդրադառնալով համագործակցությանը Դաշնակցության հետ` Կարապետյանը հաղորդել է, որ այս պահի դրությամբ ներքին համաձայնեցվածության արդյունքում «Նոր ժամանակները» ստանձնել են բացատրական աշխատանքը, իսկ ակտիվ գործողությունները վարում է Դաշնակցությունը: «Սակայն ես կարծում եմ, որ մեր ամենաակտիվ գործողությունները դեռեւս առջեւում են»,-ասել է Կարապետյանը:
«Նոր ժամանակների» նախագահը հավելել է, որ հոկտեմբերի 10-ին Ցյուրիխում հայ-թուրքական արձանագրությունների ստորագրումից հետո, իշխանությունները կանեն ամեն ինչ, որպեսզի այդ փաստաթղթերը վավերացվեն ՀՀ ԱԺ կողմից:

“We will actively participate in all those activities aimed at suspending the process of adoption of the Armenian-Turkish protocols,” Aram Karapetyan , leader of the “New Times” party told a news conference in Yerevan today. According to Aram Karapetian, the party will also take active part in parliamentary hearings to be able to demonstrate how the protocols contradict to Armenia’s interests.
Touching upon cooperation with ARF Dashnaktsutyun, Aram Karapetyan particularly informed that New Times undertook advocacy work, while active measures are implemented by ARF. ” I think our most living activities yet to come, ” the politician said.
The leader of “New Times” also said that after signing the Armenian-Turkish protocols in Zurich authorities make every effort in order Armenia’s National Assembly ratify them.