29 Սեպտեմբեր 2009 - 11:41 AMT
ՀՅԴ նախաձեռնած ստորագրահավաքը Հայ-թուրքական արձանագրությունների դեմ ընթանում է Հանրապետության հրապարակի երեք կետերում` ՀՀ արտգործնախարարության շենքի առջեւ հացադուլ է, կառավարության շենքի առջեւ նստացույց է, իսկ կենտրոնական մասում Հայոց ցեղասպանությանը նվիրված փոքր ցուցահանդես է:
Արձանագրությունների դեմ շուրջ 30 000 մարդ է ստորագրել: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտարարել Դաշնակցության «Նիկոլ Աղբալյան» երիտասարդական թեւի անդամ Նարեկ Սահակյանը: Ըստ նրա, ստորագրությունների քանակն այնքան էլ շատ չէ, քանի որ հանրությունը բողոքի ակցիայի մասին իմացել է 4-5 օր ուշացմամբ: Նա նաեւ նշել է, որ կա հատուկ մատյան, որտեղ մարդիկ կարող են իրենց կարծիքը հայտնել հայ-թուրքական հարաբերությունների վերաբերյալ:

Сбор подписей АРФ Дашнакцутюн против армяно-турецких Протоколов проходит в трех местах на площади Республики: перед Министерством иностранных дел РА проходит голодовка, перед зданием Правительства сидячая демонстрация, а в центральной части площади открыта небольшая выставка, посвященная Геноциду армян.
Против Протоколов подписались около 30.000 человек. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net заявил член молодежного крыла Дашнакцутюн Нарек Саакян. По его словам, количество подписей не такое уж и большое, потому что об акции протеста обществу стало известно на 4-5 дней позже. Он также отметил, что есть специальный журнал, где люди могут выразить свое мнение по поводу армяно-турецких отношений.