29 Սեպտեմբեր 2009 - 17:25 AMT
Սեպտեմբերի 29-ին Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Արեւիկ Պետրոսյանն ընդունեց Միացյալ Նահանգների Միջազգային զարգացման գործակալության տնօրեն Ջատինդեր Չիմային: Հանդիպման առանցքում USAD/ARMENIA ընդհատված ծրագրի վերսկսման, աշխատանքների կազմակերպման ընթացքի, ոլորտների ընտրությանն առնչվող հարցերն էին:
ԱԺ փոխնախագահ Արեւիկ Պետրոսյանը, փոխանցելով ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ողջույնները, փաստեց, որ ԱԺ նախագահը կարեւորում է USAD/ARMENIA ծրագրի շարունակականությունը եւ համագործակցությունը: Ա.Պետրոսյանը ներկայացրեց իր մոտեցումները աշխատանքների կազմակերպման եւ համագործակցության հետագա հարցերի շուրջ:
Կողմերը քննարկեցին ծրագրի շրջանակներում ԱԺ մասնագիտական եւ տեխնիկական վերազինմանն առնչվող կոնկրետ հարցեր: Երկուստեք կարեւորվեց հուշագրի ստորագրման անհրաժեշտությունը, ինչը կհստակեցնի համագործակցության շրջանակը եւ արդյունքները, հաղորդում է ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

On September 29, Vice Speaker of RA Parliament Arevik Petrosyan met the Director of US International Development Agency (USAID) Jatinder Cheema. The meeting focused on USAID/ARMENIA suspended program recommencement, organizational matters and activity spheres selection.
On behalf of RA NA Chairman Hovik Abrahamyan, Vice Speaker of RA Parliament Arevik Petrosyan emphasized the importance of program recommencement.
Within program frameworks, the parties discussed RA NA’s professional and technical re-equipment. They stressed the importance of memorandum conclusion to specify concrete collaboration sphere, RA NA press service reported.