29 Սեպտեմբեր 2009 - 17:25 AMT
Սեպտեմբերի 29-ին Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Արեւիկ Պետրոսյանն ընդունեց Միացյալ Նահանգների Միջազգային զարգացման գործակալության տնօրեն Ջատինդեր Չիմային: Հանդիպման առանցքում USAD/ARMENIA ընդհատված ծրագրի վերսկսման, աշխատանքների կազմակերպման ընթացքի, ոլորտների ընտրությանն առնչվող հարցերն էին:
ԱԺ փոխնախագահ Արեւիկ Պետրոսյանը, փոխանցելով ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ողջույնները, փաստեց, որ ԱԺ նախագահը կարեւորում է USAD/ARMENIA ծրագրի շարունակականությունը եւ համագործակցությունը: Ա.Պետրոսյանը ներկայացրեց իր մոտեցումները աշխատանքների կազմակերպման եւ համագործակցության հետագա հարցերի շուրջ:
Կողմերը քննարկեցին ծրագրի շրջանակներում ԱԺ մասնագիտական եւ տեխնիկական վերազինմանն առնչվող կոնկրետ հարցեր: Երկուստեք կարեւորվեց հուշագրի ստորագրման անհրաժեշտությունը, ինչը կհստակեցնի համագործակցության շրջանակը եւ արդյունքները, հաղորդում է ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

29-го сентября вице-спикер парламента Армении Аревик Петросян приняла директора Агентства международного развития США (USAID) Джатиндера Чима. Во время встречи в центре внимания были вопросы возобновления приостановленной программы USAID/ARMENIA, процесс организации работ и выбор сфер деятельности.
Вице-спикер парламента Армении Петросян передавая приветствия председателя НС РА Овика Абрамяна, отметила, что спикер парламента придает важность сотрудничеству и продолжению программы USAID/ARMENIA.
Стороны, в рамках программы, также обсудили вопросы профессионального и технического переоснащения НС РА. Они также придали важность подписанию меморандума, что позволит конкретизировать сферу сотрудничества, сообщает пресс-служба НС РА.