30 Սեպտեմբեր 2009 - 14:01 AMT
Սեպտեմբերին մեկնարկած Երեւանի երրորդ միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակներում հերթական համերգները կկայանան հոկտեմբերի 1-ին եւ 4-ին Արամ Խաչատրյանի անվ. համերգասրահում:
Համերգներին կմասնակցեն համաշխարհային մեծության երաժիշտներ եւ մենակատարներ` վալտորնիստ Ռադովան Վլադկովիչը (Ավստրիա), տենոր Ջուզեպե Ջակոմինին (Իտալիա) եւ սոպրանո Կարինե Բաբաջանյանը (Գերմանիա):
Մենակատարները ելույթ կունենան Հայաստանի Պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ` Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ:
Երեւանի միջազգային երաժշտական փառատոնն անցկացնում է Հայաստանի Պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը` Հայաստանի Մշակույթի նախարարության աջակցությամբ:

Очередные концерты в рамках третьего Ереванского международного музыкального фестиваля, который стартовал в сентябре, состоятся 1 и 4 октября в концертном зале им. Арама Хачатуряна.
В концертах примут участие музыканты и вокалисты мировой величины: валторнист Радован Владкович (Австрия), тенор Джузепе Джакомини (Италия), сопрано Карине Бабаджанян (Германия).
Солисты выступят с Государственным филармоническим оркестром Армении (ГФОА) под управлением Эдуарда Топчяна.
Ереванский международный музыкальный фестиваль проводит Государственный филармонический оркестр Армении при поддержке Министерства культуры Армении.