Հայաստանի պաշտպանությաննախարարՍեյրան Օհանյանը հանդիպել էԲելառուսում Հայաստանի դեսպանության նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 28-ին Մինսկում կայացել է Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հանդիպումը բելառուսահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Նախարար Օհանյանը Բելառուս է ժամանել ռուս-բելառուսական համատեղ «Արեւմուտք 2009» զորավարժությունների ամփոփիչ փուլին մասնակցելու նպատակով:
Պաշտպանության նախարարը հայ համայնքի ներկայացուցիչներին տեղեկացրել է Հայաստանի Զինված ուժերի առջեւ ծառացած խնդիրների, դրանց լուծմանն ուղղված միջոցառումների եւ իրականացվող բարեփոխումների մասին:
Սեյրան Օհանյանը բարձր է գնահատել հայ-բելառուսական բազմակողմ հարաբերությունների բարձր մակարդակը, հատկապես` պաշտպանության ոլորտում: Նա պատասխանել է համայնքի ներկայացուցիչների հարցերին արցախյան հիմնախնդրի եւ հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման հեռանկարի վերաբերյալ, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

30 Сентябрь 2009 - 18:24 AMT
Министр обороны Армении Сейран Оганян 28 сентября в Минске встретился с представителями армянской общины Беларуси, где он находится в Беларуси для участия в заключительном этапе российско-белорусских военных учений «Запад 2009». Встреча состоялась по инициативе посольства Армении в Беларуси.
В ходе встречи министр обороны РА представил армянам Беларуси задачи, стоящие перед Министерством обороны Армении, меры, направленные на их решение, и осуществляемые реформы в сфере обороны страны.
Он высоко оценил высокий уровень армяно-белорусских отношений, в особенности, в области обороны. Сейран Оганян ответил на вопросы представителей армянской общины, которые в основном касались урегулирования карабахского конфликта и нормализации армяно-турецких отношений, сообщает пресс-служба МИД РА.