VivaCell-MTC ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն այսօր այցելել է Հայաստանի Պետական Ճարտարագիտական Համալսարան, որտեղ հանդիպել է համալսարանի պրոֆեսորների եւ ուսանողների հետ: Հանդիպման ընթացքում գլխավոր տնօրենը պատմել է Հայաստանի երկրորդ բջջային օպերատորի գործունեության եւ կատարած աշխատանքի մասին: Ռալֆ Յիրիկյանը նշել է, որ ընկերության տքնաջան աշխատանքի շնորհիվ հաջողվել է վաստակել սպառողների վստահությունը եւ ստանալ հայկական շուկայի 80%-ը: «Երբ մենք սկսեցինք գործել Հայաստանում, մենք ընդամենը 43 կայան ունեինք: Այսօր դրանց փիվը հասնում է գրեթե 900-ի, իսկ մեր բաժանորդների թիվը մոտենում է 2 միլիոն 100 հազարին»,- հայտնել է VivaCell-MTC ընկերության գլխավոր տնօրենը:
Ռալֆ Յիրիկյանն ուսանողներին պատմել է ընկերության կողմից իրականացվող կորպորատիվ ծրագրերի մասին: Նրա խոսքով, բոլոր ձեռնարկատերերը պետք է շահույթի որոշակի տոկոսը հանրությանը վերադարձնեն եւ կորպորատիվ պատասխանատվությամբ մոտենան գործին:

Генеральный директор Viva-Cell-МТС Ральф Йирикян сегодня посетил Ереванский Инженерный университет Армении, где встретился с профессорами и студентами университета. В ходе встречи генеральный директор рассказал о деятельности и осуществленной работе второго сотового оператора Армении. Ральф Йирикян отметил, что благодаря усердной работы компании удалось заслужить доверие потребителей и покрыть 80% армянского рынка. «Когда мы начали действовать в Армении, у нас было всего лишь 43 станции. Сегодня их количество достигает почти 900, а количество наших абонентов приближается к 2 миллионам 100 тысячам»,- заявил генеральный директор Viva-Cell-МТС.
Ральф Йирикян рассказал студентам о корпоративных программах, осуществляемых компанией. По его словам, все предприниматели должны возвращать определенные проценты своей прибыли обществу и придерживаться корпоративной ответственности.