2 Հոկտեմբեր 2009 - 06:54 AMT
Մոսկվայում դաժանաբար սպանվել է Հայաստանի քաղաքացի: Ինչպես հաղորդել է աղբյուրը Մոսկվայի իրավապահ մարմիններում, 19-ամյա հայի մարմինը հայտնաբերվել է հոկտեմբերի 1-ին, 23:00-ին Վվեդենսկու փողոցի թիվ 15 տան մոտակայքում: «Դատաբժշկական փորձաքննությունը հաստատել է, որ մահը վրա է հասել դանակի բազմաթիվ հարվածներից», հաղորդում է «Ինտերֆաքսը»:
Թե հատկապես երբ է կատարվել սպանությունը, չի հաղորդվում: Ըստ ականատեսների, Հայաստանի քաղաքացու վրա հարձակվել են մի խումբ երիտասարդներ:
Ըստ իրավապահ մարմինների, սպանված հայ երիտասարդը անօրինական էր գտնվում Մոսկվայում` խուսափելով զինծառայությունից Հայաստանում, որտեղ այդ առնչությամբ հետախուզության մեջ էր հայտնվել:

В Москве жестоко убит гражданин Армении. Как сообщил источник в столичных правоохранительных органах, тело 19-летнего армянина было обнаружено в четверг, 1 октября, около 23:00 во дворе дома номер 15 по улице Введенского. “Судмедэксперты установили, что смерть наступила в результате множественных ножевых ранений”, сообщает “Интерфакса”.
Когда именно было совершено преступление, не сообщается. По свидетельствам очевидцев, на гражданина Армении напала группа молодых людей.
По информации правоохранительных органов, убитый армянин находился в Москве нелегально, уклоняясь от прохождения военной службы в Армении, где в связи с этим был объявлен в розыск.