Բողոքի ցույցերը չեն կարող ազդել ՀՀ ղեկավարության որոշման վրա, այժմ ղեկավարությունը սխալվում է, ինչպես սխալվում էր մարտի 1-ին: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտարարել Ծիծեռնակաբերդում հանրահավաքի մասնակից, «Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը:
Նրա կարծիքով, հայ ժողովուրդը կարող է հայտնվել նման արձանագրությունների ստորագրման փաստի առջեւ նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի հարցում: «Ըստ իս, ղարաբաղյան կարգավորման հարցը գտնվում է ավարտական փուլում եւ արդեն կան նախաստորագրված փաստաթղթեր»,-ասել է Ա.Կարապետյանը:
Նա նաեւ նշել է, որ ժողովրդի բողոքի ալիքն աստիճանաբար կաճի: «Պետք է միշտ հիշել, որ Հայաստանում հարցերը լուծվում են միայն այն դեպքում, եթե ժողովուրդը բարձրանում է եւ գնում է մինչեւ վերջ»,-ասել է Կարապետյանը:

Акции протеста не смогут повлиять на решение руководства РА, сейчас оно ошибается также, как и ошибалось 1-го марта прошлого года. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net, заявил участвующий в митинге у Мемориала жертвам Геноцида «Цицернакаберд» председатель партии «Новые времена» Арам Карапетян.
По его мнению, армянский народ может быть поставлен перед фактом подписания подобных протоколов и в отношении Нагорного Карабаха. «По моему мнению вопрос нагорно-карабахского урегулирования находится на завершающей стадии и уже есть предварительно подписанные документы», – подчеркнул председатель партии «Новые времена».
Он также отметил, что возможно народная волна протеста будет постепенно расти. «Нужно всегда помнить, что в Армении вопросы решаются только в том случае, если народ поднимается и идет до конца», – подчеркнул Карапетян.