Հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման մասին օգոստոսի 31-ին նախաստորագրված Արձանագրությունների ստորագրման արարողությունը կկայան այսօր` հոկտեմբերի 10-ին, Ցյուրիխի համալսարանում, երեւանյան ժամանակով 20:00-21:00: Ողջ արարողությունը կտեւի 1 ժամ: Ինչպես Ցյուրիխից հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը, այն բանից հետո, երբ Հայաստանի եւ Թուրքիայի արտգործնախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանն ու Ահմետ Դավութօղլուն իրենց ստորագրությունները կդնեն փաստաթղթի տակ, բոլոր հիմնական մասնակիցներին ելույթի համար 3-ական րոպե կտրամադրվի:
Սահմանված կանոնադրության համաձայն, հայ-թուրքական Արձանագրությունների ստորագրման մասին հայ ժողովրդին հղված իր ուղերձում կհաղորդի Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Ստորագրման արարողությանը մասնակցելու համար Ցյուրիխում են գտնվում ԱՄՆ Պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը, Ֆրանսիայի եւ Ռուսաստանի արտգործնախարարներ Բեռնար Քուշներն ու Սերգեյ Լավրովը, ինչպես նաեւ արտաքին քաղաքականության եւ անվտանգության գծով ԵՄ բարձրագույն հանձնակատար Խավիեր Սոլանան:

10 October 2009 - 11:00 AMT
The signing ceremony of RA-Turkish rapprochement Protocols initialed on August 31, will take place today, on October 10, in Zurich University at 8:00-9:00 p.m. Yerevan time. The ceremony will take an hour. As PanARMENIAN.Net correspondent reported from Zurich,
following RA and Turkey Foreign Ministers’, Edward Nalbandian’s and Ahmet Davutoglu’s document signing, meeting participants will be given 3 minutes to deliver statements.
In accordance with regulations, RA President Serzh Sargsyan will address a statement on RA-Turkish Protocols’ conclusion to Armenian people.
The ceremony will take place in presence of Swiss Foreign Minister Micheline Calmy-Rey, U.S. Secretary of State Hillary Clinton, French Foreign Minister Bernard Kouchner, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov, EU Foreign Policy Chief Javier Solana, Armenia’s Ambassador to Switzerland Charles Aznavour and Turkey’s Ambassador to Switzerland Oguz Demiralp.