12 Հոկտեմբեր 2009 - 15:01 AMT
Մեդվեդեւը եւ Սարգսյանը քննարկեցին հոկտեմբերի 9-ին Քիշնեւում կայացած ԱՊՀ երկրների գագաթնաժողովի արդյունքները
Ռուսաստանի եւ Հայաստանի նախագահներ Դմիտրի Մեդվեդեւը եւ Սերժ Սարգսյանը քննարկեցին առեւտրատնտեսական համագործակցության զարգացման խնդիրները, միջտարածաշրջանային համագործակցության ամրապնդման, ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցերը, նաեւ էներգետիկայի ոլորտում համատեղ խոշոր նախագծերի իրականացման հեռանկարները:
Ինչպես հաղորդում է ՌԴ նախագահի մամլո ծառայությունը, հանդիպմանը քննարկվում էին Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ԱԱՀՈՒ) գործունեության հարցերը, ներառյալ ԱԱՀՈւ-ի գործունեությունը, այդ թվում նաեւ Ղազախստանում կայացած «Համագործակցություն` 2009» ԱԱՀՈՒ-ի զորավարժությունների առումով:
Համաշխարհային ճգնաժամային երեւույթներին դիմակայելու եւ նորարարական առաջադիմությանը աջակցելու համար, Դմիտրի Մեդվեդեւը եւ Սերժ Սարգսյանը քննարկեցին հոկտեմբերի 9-ին Քիշնեւում կայացած ԱՊՀ երկրների գագաթնաժողովի արդյունքները, նաեւ մտքեր փոխանակվեցին ԵվրԱսՏՀ-ի երկխոսության վերաբերյալ:

12 Октябрь 2009 - 15:01 AMT
Президенты России и Армении Дмитрий Медведев и Серж Саргсян обсудили проблемы развития торгово-экономического сотрудничества, укрепления межрегионального взаимодействия, военно-техническое сотрудничества, а также перспективы реализации крупных совместных проектов в энергетической сфере.
Как сообщает пресс-служба российского президента, на встрече обсуждались вопросы деятельности Организации Договора о коллективной обороне, включая функционирование Коллективных сил оперативного реагирования (КСОР) ОДКБ, в том числе в свете проходящих в Казахстане учений КСОР «Взаимодействие-2009».
В контексте разработки механизмов противодействия глобальным кризисным явлениям и содействия инновационному прогрессу Дмитрий Медведев и Серж Саргсян рассмотрели итоги прошедшего 9 октября в Кишиневе саммита СНГ, а также обменялись мнениями о диалоге в рамках ЕврАзЭС.