Հոկտեմբերի 12-ին Երեւանի Մոսկվա կինոթատրոնում տեղի է ունեցել «Գժուկ» մանկական երկիծական կինոհանդեսի ցուցադրությունը: Կինոհանդեսը նկարահանվել է ՀՀ մշակույթի նախարարության պատվերով Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնում: Առաջին ցուցադրության ժամանակ ներկայացվել է 12 կարճամետրաժ կինոնկար, որտեղ հայտնի դերասանների հետ նաեւ երեխաներ են նկարահանվել:
«Ամենամեծ դժվարությունը տարբեր դերերի համար երեխաների ընտրությունն էր, քանի որ տաղանդավորները շատ էին»,-բացմանն ասել է «Գժուկի» գեղարվեստական ղեկավար Արմեն Վաթյանը:
Ժյուրիի որոշմամբ դիպլոմներով պարգեւատրվեցին փոքրիկ դերասաններից հինգը` Աննա Անդրանիկյանը, Մարիամ Մարտիրոսյանը («Հանուն սիրո»), Վահան Ստեփանյանը («Ֆիզիկոսը»), Լաերտ Դուվանյանը («Անհայտ տաղանդը»), Լուսինե Զաքարյանը («Աստեղային երգչուհի»):

12 Октябрь 2009 - 16:58 AMT
12 октября в ереванском кинотеатре Москва прошел показ детского юмористического киножурнала “Гжук” (Озорник). Киножурнал был снят по заказу Министерства культуры РА в Национальном киноцентре Армении. На премьере было показано 12 короткометражных фильмов, в которых вместе с известными актерами снимались и дети.
“Самой большой сложностью стал кастинг детей на различные роли, ведь среди них талантливых оказалось много”,- на открытии показа сказал художественный руководитель детского юмористического киножурнала “Гжук” Армен Ватьян.
По решению жюри дипломами были награждены пятеро из маленьких артистов: Анна Андраникян, Мариам Мартиросян (“Ради Любви”), Ваан Степанян (“Физик”), Лаэрт Дуванян (“Неизвестный талант”), Лусине Закарян (“Звездная певица”).