13 Հոկտեմբեր 2009 - 13:26 AMT
Հոկտեմբերի 13-14 Երեւանում` Մոսկվայի Տանը Ժամանակակից Հումանիտար Ակադեմիան (ք.Մոսկվա) Ռուս-Հայկական Ժամանակակից Հումանիտար Ինստիտուտը ՌԴ Կրթության եւ գիտության նախարարության աջակցությամբ «Անդրսահմանային կրթություն` գլոբալ հնարավորություններն ու տարածաշրջանային ասպեկտները» Միջազգային գիտագործնական համաժողով են անցկացնում:
Երկօրյա համաժողովի նպատակն է` հայտարարել Ժամանակակից Հումանիտար Ակադեմիայի հնարավորությունների մասին եւ ցույց տալ անդրսահմանային կրթության բոլոր այն նոր սահմանները, որոնք ուսանողների առջեւ բացում են Ակադեմիայի տեխնոլոգիաները:
«Մենք մտադիր ենք որոշակի երկխոսություն սկսել Հայաստանի բուհերի, ինչպես նաեւ կրթական ոլորտի իշխանության մարմինների հետ»,- հայտնել է Ժամանակակից Հումանիտար Ակադեմիայի միջազգային համագործակցության բաժնի տնօրեն Դմիտրի Ներսեսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին:
Նա նաեւ նշել է, որ հետագայում ծրագրվում է նման համաժողովներ անցկացնել ոչ միայն Հայաստանում, այլեւ ԱՊՀ այլ երկրներում:

13 Октябрь 2009 - 13:26 AMT
13-14 октября в Доме Москвы в Ереване Современная Гуманитарная Академия (г. Москва) и Российско-Армянский Современный Гуманитарный Институт, при поддержке Министерства Образования и науки РФ проводят Международную научно-практическую конференцию “Трансграничное образование: глобальные возможности и региональные аспекты”.
Цель двухдневной конференции – заявить о возможностях Современной Гуманитарной Академии в широких слоях армянского образовательного сообщества и показать те новые границы трансграничного образования, которые открывают перед студентами технологии Академии.
“Мы намерены начать некий диалог с ВУЗами Армении, а также с органами власти образовательной сферы”, – заявил директор отделения международного сотрудничества Современной Гуманитарной Академии Дмитрий Нерсесян корреспонденту PanARMENIAN.Net.
Он также отметил, что в дальнейшем планируется провести подобные конференции не только в Армении, но и в других странах СНГ.