19 Հոկտեմբեր 2009 - 12:35 AMT
Նոյեմբերի 6-8-ը Փասադենայի արվեստների կենտրոնական պատկերասրահում Հայ ընդհանուր բարեգործական միության աջակցությամբ կբացվի քանդակագործ ու նկարիչ Էմիլ Գազազի ցուցահանդեսը:
Ցուցահանդեսին կներկայացվեն Գազազի քանդակները, նկարները, իսկ հեղինակին կհանձնվի ՀԸԲՄ-ի պատվո նշանը արվեստի ոլորտում ունեցած նվաճումների համար:
Նոյեմբերի 7-ին ցուցահանդես կայցելեն Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի մշակույթի գծով խորհրդական, արվեստի պատմաբան եւ Արշիլ Գորկու պատկերասրահի տնօրեն Շահեն Խաչատրյանը, Նյու Յորքի Արվեստի ու դիզայնի համալսարանի Ալֆրեդի դպրոցի տնօրեն, նկարիչ Ջո Լյուիսը, դաշնակահար, կոմպոզիտոր, դիրիժոր ու դասախոս Վաչե Մանկերյանը եւ համաշխարհային կարգի օպերային երգիչ Բակուր Քալանթարյանը:

С 6 по 8 ноября в центральной галерее искусств Пасадены (Калифорния) при Всеобщем армянском благотворительном союзе (AGBU) пройдет выставка скульптора и художника Эмиля Казаза.
На выставке будут представлены скульптуры, картины Казаза, а автору будет вручен почетный знак AGBU за достижения в сфере искусства.
7 ноября выставку посетят историк искусств, советник по культурной части Католикоса Всех Армян Гарегина II и директор галереи Аршила Горького Шаген Хачатрян, декан школы Альфреда университета Искусства и Дизайна (Нью-Йорк), художник Джо Льюис, пианист, композитор, дирижер и преподаватель Ваче Манкерян и оперный певец мирового класса Бакур Калантарян.