Հոկտեմբերի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունեց ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդավարական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Հուն Ցզիուին: Զրույցի ընթացքում Ս. Օհանյանը շնորհակալությունն է հայտնել ՉԺՀ քաղաքական եւ ռազմական ղեկավարությանը` 2006-2008թթ. ստորագրված համաձայնագրերի իրականացման շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետությանը սեպտեմբեր ամսին տրամադրված մարդասիրական օգնության համար:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ընդգծեց նաեւ, որ երկու երկրների փոխադարձ հասկացողության եւ բարձր քաղաքական երկխոսության վրա հիմնված համագործակցությունը շարունակում է զարգանալ ինչպես ռազմական, այնպես էլ հասարակական, տնտեսական եւ մշակութային տարբեր ոլորտներում: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

20-го октября министр обороны РА Сейран Оганян принял посла Китайской Демократической Республики (КДР) в Армении Хун Цзюина. Во время беседы Оганян поблагодарил политическое и военное руководство Китая за предоставленную гуманитарную помощь Армении в рамках осуществления соглашений, подписанных в 2006-2008гг.
Министр обороны Армении также отметил, что сотрудничество между двумя странами, основанное на высоком уровне политического диалога, продолжает развиваться как в военной и экономической, так и в культурной сферах. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.