22 Հոկտեմբեր 2009 - 17:17 AMT
Հոկտեմբերի 22-ին «Ժառանգություն» խորհրդակցական խմնակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը նամակ է հղել ՀՀ ոստիկանություն, գլխավոր դատախազություն եւ ՀՀ մարդւ իրավունքների պաշտպանին`ՀՀ Կառավարության շենքի եւ նախագահի նստավայրի մոտ բողոքի ցույցի ժամանակ ոստիկանների կատարած իրավախախտումների մասին:
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ ակցիան ուղղված էր ընդդեմ հայ-թուրքական արձանագրությունների վավերացման, ինչպես նաեւ՝ ի անհամաձայնություն ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի օրերս արտահայտած այն մտքի, թե իրենք պատասխանատու են միայն երեք միլիոն հայաստանցիների համար։
Ըստ Զ.Փոստանջյանի, ակցիայի ժամանակ ոստիկանները բռնի ուժով սկսեցին պատռել պաստառները ու խլել դրանք մասնակիցների ձեռքերից` ոտնահարելով ինչպես բողոքի մսանակիցների քաղաքացիական իրավունքները, այնպես էլ՝ ՀՀ օրենսդրությունը:
Նամակում պատգամավորը խնդրում է համապատասխան ընթացք տալ սույն հաղորդմանը եւ օրենքով սահմանված կարգով հայտնել արդյունքների մասին:

22 Октябрь 2009 - 17:17 AMT
22-го октября депутат парламентской фракции партии «Наследие» Заруи Постанджян направила начальнику Полиции Армении Алику Саркисяну, генпрокурору РА Агвану Овсепяну и Омбудсмену Армении Армену Арутюняну сообщение о фактах правонарушений со стороны полицейских во время утренней акции протеста возле задания Правительства РА и резиденцией президента Армении.
В сообщении говорится, что акция протеста была направлена против ратификации армяно-турецких Протоколов и заявления премьер-министра Тиграна Саркисяна о том, что руководство РА ответственно только перед трехмиллионным населением Армении.
По мнению Заруи Постанджян, во время акции сотрудники правоохранительных органов в грубой форме отбирали из рук митингующих плакаты, превышая должностные полномочия.
В письме депутат фракции “Наследие” просит начальника Полиции РА, генпрокурора и Омбудсмена дать соответствующий ход по изложенным фактам.