23 Հոկտեմբեր 2009 - 15:42 AMT
Հայ եւ ադրբեջանցի պատգամավորների հաջորդ հանդիպման ամսաթիվը դեռեւս նշանակված չէ: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել ՀՅ Դաշնակցություն կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանը:
Ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները, մոսկովյան հանդիպման ժամանակ որոշվեց շարունակել երկու երկրների պատգամավորների մասնակցությամբ քննարկումները: Ինչպես հաղորդել է Միլլի Մեջլիսի պատգամավոր, Մոսկվայում հայ խորհրդարանականների հետ հանդիպման մասնակից Սաբիր Գաջիեւը, կողմերի միջեւ հաջորդ հանդիպումը կարող է կայանալ կամ Բաքվում, կամ էլ Երեւանում:
«Չի բացառվում նաեւ, որ հանդիպումը կրկին տեղի կունենա Մոսկվայում: Ամեն դեպքում դա կախված կլինի հանդիպման նախապատրաստությունից: Գլխավորը, որ քննարկումների ընթացքում յուրաքանչյուրը խոսում էր երկու երկրների միջեւ հարաբերությունների կարգավորման կարեւորության մասին»,- ասել է Սաբիր Գաջիեւը:
Հոկտեմբերի 22-ին ՌԴ Պետական դումայի նախաձեռնությամբ Մոսկվայում կայացավ ադրբեջանցի եւ հայ պատգամավորների հանդիպումը:

Дата следующей встречи между армянскими и азербайджанскими депутатами еще не назначена. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net заявил глава парламентской фракции АРФ Дашнакцутюн Ваан Ованнисян.
Как передают азербайджанские СМИ, на московской встрече было решено продолжить обсуждения с участием депутатов двух стран. Как сообщил депутат Милли Меджлиса, участник встречи с армянскими парламентариями в Москве Сабир Гаджиев, следующая встреча может состояться либо в Баку, либо в Ереване.
«Не исключено и то, что встреча снова пройдет в Москве. В любом случае, это будет зависеть от ее подготовки. Главное, что в ходе обсуждений каждый говорил о важности нормализации отношений между двумя странами», – сказал Сабир Гаджиев.
22 октября по инициативе Госдумы РФ в Москве состоялась встреча азербайджанских и армянских депутатов.