Հոկտեմբերի 25-ին մեկնարկում է «Արեւորդի» երկրորդ բնապահպանական փառատոնը: Փառատոնը կմեկնարկի դիմակահանդես-երթով, որ կսկսվի Մատենադարանի մոտից եւ կավարտվի «Մոսկվա» կինոթատրոնի մոտ:
Մատենադարանի մոտ տեղի կունենա յուրօրինակ մի ցուցահանդես, որտեղ ներկայացված կլինեն անհետացման եզրին գտնվող Հայաստանի էնդեմիկ կենդանիների «քանդակները»` պատրաստված պոլիէթիլենային աղբից:
Այնուհետեւ շուրջ 500 պատանիներ, որոնք կկրեն տարբեր կենդանիների դիմակներ ու հագուստներ, որոնք պատրաստված են թափոններից, կշրջեն քաղաքի փողոցներով:
Դիմակահանդեսի նպատակն է հիշեցնել հանրությանը շրջակա միջավայրի պահպանության համար պատասխանատվության մասին:
Հայաստանի ֆաունան ընդգրկում է շուրջ 535 տեսակի ողնաշարավորներ, որոնցից 99-ը ընդգրկված են Կարմիր գրքում, իսկ 339-ը` էնդեմիկ տեսակներ են:

25 октября стартует второй экологический фестиваль “Ареворди”. Фестиваль откроется маскарадом-шествием, которое пройдет от Хранилища древних рукописей Матенадаран до кинотеатра Москва.
У здания Матенадарана состоится своеобразная выставка скульптур находящихся на грани исчезновения эндемических животных Армении, сделанных из полиэтиленового мусора.
После более 500 юношей, одетых в разные маски и одежды животных, которые изготовлены из отходов, пройдут по улицам города.
Цель маскарада – шествия напомнить обществу об ответственности за сохранность окружающей среды.
В фауну Армении входят 535 видов позвоночных животных, из которых 99 включены в Красную книгу, а 339 – эндемические виды.
В настоящее время в Армении примерно 300 видов животных считаются исчезающими или редкими.
Главным спонсором второго международного экологического фестиваля “Ареворди” является компания VivaCell-MTS.