Օրեր առաջ Հարավային Ռուսաստանի Հայոց թեմում կատարվեց թեմի առաջնորդարանի նորակառույց շենքի բացման արարողությունը` նախագահությամբ թեմի առաջնորդ Տ. Մովսես եպիսկոպոս Մովսիսյանի:
Առաջնորդարանը կառուցվել է տիար Անդրեյ Ամոսովի ազնիվ բարերարությամբ:
Բացման արարողության ընթացքում Մովսես Սրբազանն իր մասնավոր երախտագիտությունն ու գնահատանքը հայտնեց ազնիվ բարերարին` վստահեցնելով, որ առաջնորդարանի շենքի կառուցումը նոր խթան կհանդիսանա թեմի աշխատանքների ընդարձակմանը եւ կնպաստի հոգ-որ առաքելության առավել արդյունավետ իրագործմանը, հաղորդում է թեմի մամլո ծառայությունը:
Սրբազան Հայրընաեւ քարոզ խոսեց «Ճանաչեք ճշմարտությունը, եւ ճշմարտությունը կազատի ձեզ» բնաբանով` մեծապես կարեւորելով մարդու կյանքում աստվածճանաչողությունը եւ հոգեւոր-ազգային արժեքների կրող լինելու հանգամանքը:

26 Октябрь 2009 - 16:14 AMT
Торжественная церемония открытия нового здания резиденции епархии Юга России Армянской Апостольской Церкви прошла в Краснодаре.
Как сообщает пресс-канцелярия епархии, во время церемонии глава епархии, епископ Мовсес Мовсисян выразил свою признательность благотворителю Андрею Амосову, на чьи средства была построена новая резиденция.
“Открытие резиденции придаст новый импульс расширению деятельности епархии и будет способствовать более эффективному осуществлению духовной миссии”,- сказал епископ Мовсес Мовсисян.