27 Հոկտեմբեր 2009 - 07:33 AMT
Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Ազգային Ժողովի խոսնակ Հովիկ Աբրահամյանը, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը եւ Հայաստանի այլ պետական գործիչներ այցելել են Եռաբլուր պանթեոն: Սերժ Սարգսյանը ծաղիկներ է դրել Հայաստանի ազգային հերոս, հոկտեմբերի 27-ին ահաբեկչության արդյունքում ՀՀ խորհրդարանում զոհված Վազգեն Սարգսյանի ու Հայաստանի ազգային հերոս Անդրանիկ Օզանյանի գերեզմաններին:
1999թ. հեկտեմբերի 27-ին Նաիրի Հունանյանի գլխավորած ահաբեկիչների ձեռքից զոհվեցին Հայաստանի ականավոր պետական եւ քաղաքական գործիչներ` ՀՀ ազգային հերոս Վազգեն Սարգսյանը, ՀՀ ազգային հերոս, ՀՀ ԱԺ խոսնակ Կարեն Դեմիրճյանը, փոխխոսնակներ Յուրի Բախշյանն ու Ռուբեն Միրոյանը, պատգամավորներ Միքայել Քոթանյանը, Արմենակ Արմենակյանը, Հենրիկ Աբրահամյանը եւ Լեոնարդ Պետրոսյանը:

27 Октябрь 2009 - 07:33 AMT
Президент Армении Серж Саргсян, спикер Национального Собрания Овик Абрамян, премьер-министр Тигран Саркисян, секретарь Совета национальной безопасности Армении Артур Багдасарян и другие государственные деятели Армении посетили ереванский Пантеон Ераблур. Серж Саргсян возложил цветы к могиле национального героя Армении Вазгена Саркисяна, убитого 27 октября в парламенте РА, и к могиле национального героя Армении Андраника Озаняна.
27 октября 1999 года от руки террористов во главе с Наири Унаняном погибли видные государственные и политические деятели Армении: национальный герой РА Вазген Саркисян, национальный герой РА, спикер НС РА Карен Демирчян, вице-спикеры Юрий Бахшян и Рубен Мироян, депутаты Микаел Котанян, Арменак Арменакян, Генрик Абрамян и Леонард Петросян.