27 Հոկտեմբեր 2009 - 13:15 AMT
«Հայ Արտ» մշակութային կենտրոնում տեղի կունենա քանդակագործներ Հրաչյա եւ Էրիկնազ Գալստյանների ցուցահանդեսը
Հոկտեմբերի 30-ին Երեւանի քաղաքապետարանի «Հայ Արտ» մշակութային կենտրոնում տեղի կունենա Հրաչյա եւ Էրիկնազ Գալստյանների համատեղ ցուցահանդեսը
Քանդակագործների համատեղ ցուցահանդեսին կներկայացվեն տարբեր տարիների գործեր:
Հրաչյա Գալստյանը ծնվել է 1948 թ. 1964-1966թթ. ավարտել է Փանոս Թերլեմեզյանի անվան գեղարվեստական ուսումնարանը: 1968-1973թթ.` ուսանել է Գեղարվեստա-թատերական ինստիտուտում: 1978 թ-ին ճանաչվել է տարվա լավագույն քանդակագործ: Նրա աշխատանքները ցուցադրվել են տարբեր երկրներում:
Էրիկնազ Գալստյանը 1985 թ-ին ավարտել է Գեղարվեստա-թատերական ինստիտուտի քանդակագործության ֆակուլտետը: Նրա գործերի ավելի քան տասնյակ ցուցահանդես է կազմակերպվել:

27 Октябрь 2009 - 13:15 AMT
30 октября в выставочном зале культурного центра мэрии Еревана “Ай Атр” откроется совместная выставка Грачья и Эрикназ Галстянов.
На совместной выставке скульпторов будут экспонированы работы разных лет.
Грачья Галстян родился в 1948 году. 1964-1966 гг. получил образование в Художественном училище им. Паноса Терлемезяна. 1968-1973 гг. учился в Художественно-театральном институте. В 1978 году был признан лучшим скульптором года. Выставки его работ были организованы как в Армении, так и за ее приделами.
Эрикназ Галстян в 1985 году окончила факультет скульптуры Художественно-театрального института. Было организовано больше десятка выставок работ скульптора.