28 Հոկտեմբեր 2009 - 12:36 AMT
«Ես համաձայն չեմ այս կամ այն պատճառով Հայաստանում իշխանափոխություն կատարելու գաղափարի հետ այն պարզ պատճառով, որ դա ավելի շատ կվնաս կբերի մեր երկրի պետական շահերին, քան օգուտ»,- այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնել է Հայաստանի Դեմոկրատական կուսակցության ղեկավար Արամ Սարգսյանը:
Սարգսյանի խոսքով, ՀՀ նախագահը հստակ ներկայացնում է իր դիրքորոշումը հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ, որն առանձնապես չի տարբերվում մի շարք ընդդիմական ուժերի մոտեցումներից: «Բայց մենք ցանկանում ենք ուղղել այն սխալները, որոնք թույլատրվել են եւ ամրագրվել Արձանագրություններում»,- նկատել է Հայաստանի Դեմոկրատական կուսակցության ղեկավարը:
Սարգսյանը նաեւ նշել է, որ այսօր նախագահի հրաժարականը պահանջելու համար հիմքեր չկան, քանի որ հիմքեր չկան ենթադրելու, որ Սերժ Սարգսյանը չի իրականացնում այն քաղաքականությունը, որը բխում է Հայաստանի շահերից:

“I disagree with the idea of shifting power in Armenia for the simple reason that it will be to the detriment of the country’s state interests,” Democratic Party leader Aram Sargsyan told a news conference in Yerevan.
The politician believes Armenian President clearly introduces his position on Armenian-Turkish normalization, and his approach stands in stark contradiction with that of pro-opposition forces. “But we want to correct the mistakes enshrined in Protocols,” he said.
Democratic Party leader also noted that demands for President’s resignation would be pointless since there are no grounds to assume that his policy is inconsistent with Armenia’s interests.