«Ես համաձայն չեմ այս կամ այն պատճառով Հայաստանում իշխանափոխություն կատարելու գաղափարի հետ այն պարզ պատճառով, որ դա ավելի շատ կվնաս կբերի մեր երկրի պետական շահերին, քան օգուտ»,- այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնել է Հայաստանի Դեմոկրատական կուսակցության ղեկավար Արամ Սարգսյանը:
Սարգսյանի խոսքով, ՀՀ նախագահը հստակ ներկայացնում է իր դիրքորոշումը հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ, որն առանձնապես չի տարբերվում մի շարք ընդդիմական ուժերի մոտեցումներից: «Բայց մենք ցանկանում ենք ուղղել այն սխալները, որոնք թույլատրվել են եւ ամրագրվել Արձանագրություններում»,- նկատել է Հայաստանի Դեմոկրատական կուսակցության ղեկավարը:
Սարգսյանը նաեւ նշել է, որ այսօր նախագահի հրաժարականը պահանջելու համար հիմքեր չկան, քանի որ հիմքեր չկան ենթադրելու, որ Սերժ Սարգսյանը չի իրականացնում այն քաղաքականությունը, որը բխում է Հայաստանի շահերից: