28 Հոկտեմբեր 2009 - 12:36 AMT
«Ես համաձայն չեմ այս կամ այն պատճառով Հայաստանում իշխանափոխություն կատարելու գաղափարի հետ այն պարզ պատճառով, որ դա ավելի շատ կվնաս կբերի մեր երկրի պետական շահերին, քան օգուտ»,- այսօր Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնել է Հայաստանի Դեմոկրատական կուսակցության ղեկավար Արամ Սարգսյանը:
Սարգսյանի խոսքով, ՀՀ նախագահը հստակ ներկայացնում է իր դիրքորոշումը հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ, որն առանձնապես չի տարբերվում մի շարք ընդդիմական ուժերի մոտեցումներից: «Բայց մենք ցանկանում ենք ուղղել այն սխալները, որոնք թույլատրվել են եւ ամրագրվել Արձանագրություններում»,- նկատել է Հայաստանի Դեմոկրատական կուսակցության ղեկավարը:
Սարգսյանը նաեւ նշել է, որ այսօր նախագահի հրաժարականը պահանջելու համար հիմքեր չկան, քանի որ հիմքեր չկան ենթադրելու, որ Սերժ Սարգսյանը չի իրականացնում այն քաղաքականությունը, որը բխում է Հայաստանի շահերից:

28 Октябрь 2009 - 12:36 AMT
“Я не согласен с идеей смены власти в Армении по той простой причине, что это больше повредит государственным интересам нашей страны, чем принесет выгоду”, – отметил на пресс-конференции в Ереване глава Демократической партии Армении Арам Саркисян.
По словам Саркисяна, президент Армении четко представляет свою позицию в связи с нормализацией армяно-турецких отношений, которая не особо отличается от подходов ряда оппозиционных сил. “Но мы хотим исправить те ошибки, которые были допущены и закреплены в Протоколах”, – заметил глава Демократической партии Армении.
Саркисян также отметил, что нет оснований для требования отставки президента Армении, поскольку нет оснований предполагать, что Серж Саргсян не осуществляет ту политику, которая исходит из интересов Армении.