Պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի («Ժառանգություն» խմբակցություն) կազմակերպած բողոքի ցույցը Հայ-թուրքական արձանագրությունների վավերացման դեմ ավարտվել է նրանով, որ ցուցարարներին ցրել են: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը, ոստիկանությունը թույլ չի տվել ակցիայի մասնակիցներին մոտենալ երկրի նախագահի նստավայրին: «Մեր դեմ ուժ են կիրառել` գործելով հակասահմանադրական ճանապարհով: Ոստիկանությունը խախտել է Երթերի, հանրահավաքների եւ ցույցերի մասին օրենքը: Այնուամենայնիվ, մենք կշարունակենք մեր պայքարը»,-հայտարարել է Փոստանջյանը` հավելելով, որ ակցիաները շարունակական են լինելու:
Ակցիային միացել է նաեւ նույն խմբակցության անդամ Լարիսա Ալավերդյանը, որը ոստիկանի հետ զրուցելուց հետո, ասել է, որ ցուցարարներին թույլ չեն տվել մոտենալ նստավայրին, քանի որ «այնտեղ կարեւոր միջոցառում էր անցնում եւ ցուցարարների ներկայությունն աննպատակահարմար էր»: «Ակցիայի մասին գիտեր երկրի վարչապետը, սակայն, այնուամենայնիվ, ցուցարարներին թույլ չտվեցին մոտենալ նստավայրին»,-ասել է Լարիսա Ալավերդյանը :
Ցույցին մասնակցել է շուրջ 20 մարդ, որոնք Կառավարության տնից երթով անցել են մինչեւ խորհրդարան` վանկարկելով «Ոչ հայ-թուրքական արձանագրություններին»:

29 Октябрь 2009 - 09:15 AMT
Акция протеста против ратификации армяно-турецких Протоколов, организованная депутатом Заруи Постанджян (фракция «Наследие») завершилась разгоном демонстрантов. Как сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net, полиция не разрешила участникам акции подойти к резиденции президента страны. «Против нас применили силу, действуя антиконституционным путем. Полиция нарушила Закон о шествиях, митингах и демонстрациях. Тем не менее, мы будем продолжать нашу борьбу», – заявила Постанджян, добавив, что акции будут иметь продолжение.
К акции присоединилась также член фракции Лариса Алавердян, которая после разговора с полицейскими сказала, что демонстрантов не пропустили к президентскому дворцу из-за того, что «там происходит важное мероприятие и появление демонстрантов нецелесообразно». «Об акции знал премьер-министр страны, но тем не менее, демонстрантов не пустили к президенту», – сказала Лариса Алавердян.
В демонстрации приняло участие около 20 человек, которые прошли от дома правительства к парламенту Армении, скандируя лозунг «Нет армяно-турецким Протоколам».