29 Հոկտեմբեր 2009 - 12:05 AMT
Հայաստանի Պետական ճարտարագիտական համալսարանը նշում է իր 75-ամյակը: Իսկ բուհի ուսանողական խորհուրդը գոյություն ունի արդեն 15 տարի եւ իր գործունեությունն ամփոփում է զանազան միջոցառումների օգնությամբ, որոնք կանցկացվեն մինչեւ նոյեմբերի 17-ը:
Հոբելյանական միջոցառումների շրջանակներում ծրագրվում է քննարկումների, անգլալեզուների ակումբների, քարերի, լուսանկարների ցուցահանդեսների բացում, ինչպես նաեւ շաբաթօրյակներ, լավագույն դասախոսի ընտրություններ, պարային շոու, շախմատային մրցաշար, բուհի գործունեության մասին ֆիլմի ցուցադրություն եւ բարեգործական համերգ:

29 Октябрь 2009 - 12:05 AMT
Государственный политехнический университет Армении отмечает свое 75-летие. А студенческий совет ВУЗа существует уже 15 лет и подводит итоги своей деятельности с помощью различных мероприятий, которые будут проведены до 17 ноября.
В рамках юбилейных мероприятий планируется открытие клуба дискуссий, клуба англоговорящих, выставки камней, фотовыставки, а также проведение субботника, выборов лучшего лектора, танцевального шоу, шахматного турнира, показов фильмов о деятельности ВУЗа и благотворительного концерта.